Oblačno Humidity: 92%

Rokometaši Rika Ribnice so doma premagali Jeruzalem Ormož s 35:32

Obe ekipi sta tekmo pričakali v dobri formi. Ribničani so na zadnjih petih tekmah štirikrat zmagali in izgubili le proti Krki, Ormožani pa na zadnjih petih tekmah niso izgubili (štiri zmage in en remi). Ribničani so danes prišli še do tretje zmage zapovrstjo, s katero so zdaj pri 28 točkah na šestem mestu prvenstvene lestvice. Ormož ostaja na četrtem mestu s 30 točkami.

V prvem polčasu so bili nekoliko bolj razpoloženi Ormožani, ki so prvi v 13. minuti pobegnili na dva gola prednosti (8:6). Po 20 minutah igre so Ribničani spet prišli v vodstvo z 12:11, a le za trenutek, gostujoča zasedba je kmalu prišla nazaj v ospredje pri 14:12.

Pet minut pred odmorom so Ormožani prvič povedli za tri gole, ko je Rok Žuran zadel za 16:13. A domačini so se v 27. minuti vrnili na 16:16, po novem nizu 3:0 Ormožanov pa so gostje znova pobegnili na 19:16, na glavni odmor pa odnesli dva gola prednosti.

V nadaljevanju so Ribničani kmalu izenačili na 20:20, nato pa so po nekaj minutah izenačenega dvoboja spet povedli, ko je po dobrih desetih minutah drugega dela za 23:22 zadel Uroš Knavs. Ribničani so nato prvič na dvoboju povedli za več kot gol (24:22), izkoristili pa so nalet in zgrešene priložnosti gostov ter pobegnili na +4 (26:22).

Kot kaže, je minuta odmora Ormoža pomagala, saj so gostje znižali na 25:26, deset minut pred koncem pa sta bili ekipi vnovič poravnani (27:27). V zaključku tekme pa so bili boljši Ribničani, ki so znova pobegnili za štiri gole (31:27), Ormožani so se vmes približali na -2, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Pri Ribnici je osem golov dosegel Knavs, sedem jih je pristavil Žan Žagar. Pri Ormožu je bil z osmimi zadetki najuspešnejši Tadej Sok, šest jih je dodal Teo Šulek.

V naslednjem, predzadnjem krogu bodo Ribničani gostovali pri Škofljici, Ormožani pa bodo doma gostili Celje Pivovarno Laško.

* ŠCR Ribnica, gledalcev 130 , sodnika: Škvarč in Humek.
* Riko Ribnica: Braunović, Dobaj, Pogorelec, Planinšek 6 (2), Mihelič, Gorenc, Žagar 7, Ljevar 3, Pirnat, Zbačnik, Skol 4, Cimerman 6, Knavs 8, Zakrajšek, Nosan, Hrastnik 1.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Zemljič, Munda 5, Sok 8 (2), Vincek, Žuran 3, G. Hebar 2, M. Hebar, Šulek 6, Blagotinšek, Pungartnik 5, Krabonja, Kolmančič 3.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 4 (2), Jeruzalem Ormož 4 (2)
* Izključitve: Riko Ribnica 6, Jeruzalem Ormož 10 minut.