11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Rokometaši Rika Ribnice so v gosteh premagali LL Grosista Slovana z 31:30

Ribničani so praktično celotno srečanje zaostajali, v končnici pa prišli do zmage po dveh zaporednih golih v zadnjih minutah srečanja. Ribnica je po 12. zmagi v sezoni na šestem mestu preskočila Koper zavoljo boljše gol razlike, Slovan pa je s 17 točkami ostal na devetem mestu.

Ljubljančani so se od samega začetka dobro zoperstavili sedmouvrščeni zasedbi lige in po izenačenem začetku z delnim izidom 6:0 povedli za štiri gole (8:4). Gosti iz dežele suhe robe so se nekajkrat približali na dva gola razlike, a so domači zanesljivo držali prednost in tudi na veliki odmor odšli s štirimi goli naskoka.

Ta zaostanek so Ribničani hitro izničili in prišli na vsega gol razlike. Toda domači se niso dali. V izenačenem nadaljevanju so bili ves čas korak ali dva spredaj. Ko je bilo na semaforju 27:24 za Ljubljančane, se je zdelo, da bi lahko dve točki ostali na Kodeljevem, a so imeli gosti drugačne načrte.

V 55. minuti po dveh zaporednih zadetkih izenačili na 28:28, nato pa v končnici srečanja dvakrat izničili prednost gola domačih in po zadetku Leona Ljevarja tik pred koncem le slavili. Pred tem so nazadnje vodili v peti minuti pri izidu 4:3.

Pri Ribničanih je osem golov dosegel Ljevar, sedem jih je dodal Žan Žagar. Pri domačih se je pri devetih zadetkih ustavil Matic Anton Pipp, Tarik Mlivić jih je dodal sedem.

Ljubljančani bodo v naslednjem krogu že v četrtek gostovali pri Celju Pivovarni Laško, medtem ko Ribničane dan kasneje čaka domača tekma proti Jeruzalemu Ormožu.

* ŠD Kodeljevo, sodnika: I. Ivančič in D. Ivančič.
* LL Grosist Slovan: Marušič, Mlakar, Novak, Grojzdek 1, Ribić, Pajt 3 (1), Stojnić 1, Pipp 9 (2), Kovačevič, Mlivić 7, Perić 2, Pirc 3, Budja, Kovačič 2, Grebenc 2.
* Riko Ribnica: Braunović, Klarič, Dobaj, Pogorelec, Planinšek 3, Gorenc 1, Žagar 7, Ljevar 8, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 2, Cimerman 3, Đekić, Knavs 3 (1), Nosan, Hrastnik 4.
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 5 (3), Riko Ribnica 1 (1).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 8, Riko Ribnica 4 minute.