Oblačno Humidity: 92%
12°C

Rokometaši Škofljice in novomeške Krke so se razšli z neodločenim izidom 29:29

Favorizirana zasedba iz dolenjske prestolnice je na Škofljici dolgo časa hodila po robu, v končnici tekme pa je v svojih rokah imela zaključno žogo za zmago. Na koncu je ostala brez nje, po uvodnih zmagah proti Škofji Loki, Slovanu in Ormožu je na obrobju Ljubljane osvojila le točko, za vodilnim Velenjem pa ima na drugem mestu zdaj točko zaostanka. Škofljica je po zmagi nad Dobovo danes osvojila svojo tretjo točko v ligi NLB.

Izbranci domačega trenerja Aleša Repine so bili večji del tekme v vodstvu. Ob koncu prvega in v začetku drugega polčasa so vodili za sedem golov (16:9, 18:11, 19:12), v prelomnih trenutkih dvoboja pa niso bili kos naletom gostov.

V 55. minuti so imeli po zadetku Blaža Nosana še gol prednosti (28:27), tri minute kasneje pa so Novomeščani prek Gašperja Horvata in Jerneja Avsca povedli z 28:27. Domači rokometaš Peter Etling je nato poravnal na 28:28, v šahovskem obračunu v sami končnici - oba trenerja sta zahtevala minuto odmora - pa ne eni ne drugi ekipi ni uspelo doseči zmagovitega gola.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Juš Rot in Nosan. Oba sta dosegla po sedem golov, v gostujoči pa Horvat z devetimi zadetki.

Zasedba iz Novega mesta bo v prihodnjem krogu gostila trebanjski Trimo, Škofljica pa bo gostovala v Škofji Loki.

* Športna dvorana, gledalcev 224, sodnika: Hotko in Miklavčič.
* Škofljica: Šalamon, Lipužič, Dolinšek Kogoj, Kljun 1, Pangerc 4, Regner, Zafran, Gliha 4, Rot 7 (3), Lešek 3, Krese, Etling 2, Nosan 7, Drnovšek, Levstek, Rot 1.
* Krka: Rauh, Blaževič, Bradeško, Avsec 2, Majstorović 6 (2), Muhič, Rašo, Ščuka, Stanojević 3, Rašo 3, Zajc, Nikolić 3, Lavrič 1, Kukman 2, Matko, Horvat 9.
* Sedemmetrovke: Škofljica 5 (3), Krka 3 (2).
* Izključitve: Škofljica 8, Krka 6 minut.