10°C
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Rokometaši Slovenj Gradca so premagali Misteral Krško s 30:27

Koroška zasedba je imela nekaj težav z novincem na prvoligaški sceni iz Posavja, na koncu pa je osvojila načrtovani točki.

Obračun v Slovenj Gradcu so bolje pričeli gosti, ki so si po dvajsetih minutah priigrali tri gole prednosti (10:7), nato pa so se prebudili tudi izbranci domačega trenerja Žige Lesjaka.

V 23. minuti so izenačili na 10:10, v končnici polčasa pa so zaigrali udarno in se na veliki odmor odpravili s prednostjo treh golov (16:13).

Krčani so v drugi polovici tekme kljubovali papirnatim favoritom iz Slovenj Gradca. Gostitelji so bili vseskozi v vodstvu, a gosti so se jim v 54. minuti približali na dva gola (24:26), bližje pa niso mogli.

Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Kristijan Eskeričić s sedmimi goli, medtem ko sta Nik Rantah in Rok Cvetko dosegla po pet zadetkov. Pri gostih je Andrej Jankovskij dosegel sedem, Blaž Pintar in Matic Dosedla pa po štiri gole.