Oblačno Humidity: 91%
12°C

Rokometaši Sviša in Krke so se v zaostali tekmi razšli z neodločenim izidom 27:27

Dolenjski obračun je bil zavoljo krstnega nastopa Krke na evropski sceni konec minulega tedna v estonskem Viljandiju, kjer je zmagala z 32:23, na sporedu danes, po enakovredni predstavi pa se končal brez zmagovalca. Novomeška ekipa je zadržala četrto mesto na razpredelnici, zasedba iz Ivančne Gorice pa je napredovala na peto.

V Stični je bilo od prve do zadnje minute izjemno razburljivo in izenačeno. V 55. minuti je Benjamin Cirar gostitelje popeljal v vodstvo s 25:23, a so gostje po dveh golih Tilna Kukmana in Klemna Matka v predzadnji minuti naredili "mini preobrat" in povedli s 26:25.

V izjemno napeti končnici je Marko Marojević najprej izenačil na 26:26, nato pa je Kukman Novomeščane znova popeljal do vodstva s 27:26, poln točkovni izkupiček pa jim je preprečil Marojević z natančno izvedeno sedemmetrovko v izdihljajih tekme.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Marojević z osmimi goli, vratar Jaka Glavan pa je zbral 13 obramb. V gostujoči sta Kukman in Marko Nikolić dosegla po pet zadetkov.

Zasedba iz Ivančne Gorice bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, ekipa iz Novega mesta pa bo gostila Ljubljano.

* Dvorana OŠ, gledalcev 490, sodnika: Kavalar in Žitnik.
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar 2, Justin 2, Tekavčič 2, Stopar, Klemenčič 1, Omahen, Kutnar 3, Pirnat, Grum 1, Marojević 8 (2), Korošec, Kompare, Košir 3, Vidmar 5 (1).
* Krka: Rauh, Brajer, Blaževič, Bradeško, Avsec 2, Majstorović 3 (1), L. Rašo, Vukić 4 (1), Stanojević 1, D. Rašo 1, Zajc, Nikolić 5, Lavrič, Kukman 5 (1), Matko 2, Horvat 4.
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 4 (3), Krka 5 (3).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 10, Krka 6 minut.
* Rdeči karton: Lavrič (60.).