Nekaj oblačnosti Humidity: 68%
19°C

Rokometaši Sviša Ivančne Gorice so v gosteh premagali Škofljico z 31:24

Sviš Ivančna Gorica je pri Škofljici dosegla sedmo zmago v sezoni in se točkovno izenačila z LL Grosistom Slovanom, ki je deveti. Škofljica ostaja 12. z 11 osvojenimi točkami.

Gosti iz Ivančne Gorice so po izenačenih prvih minutah prevzeli pobudo in hitro prišli do oprijemljive prednosti. Za tri gole so povedli v deveti, za +6 pa je v 18. minuti poskrbel Marko Marojević (11:5).

Tudi do polčasa so varovanci Aleksandra Polaka ohranjali naskok in na veliki odmor odšli s +5 (16:11). Tudi v drugem delu se veliko ni spremenilo, gosti so nadzorovali tekmo in ves čas ohranjali šest, sedem golov naskoka.

V 48. minuti je s sedemmetrovke za 25:17 zadel Andraž Justin in poskrbel za mirno končnico ter sedmi par točk v sezoni za rokometaše iz Ivančne Gorice.

Marojević je na koncu zbral devet golov, pri domači zasedbi pa nihče ni dosegel več kot štiri zadetke. S toliko goli je dvoboj sklenil Jon Rot.

Rokometaši Škofljice bodo v 24. krogu v soboto gostovali pri Ljubljani, Sviš Ivančna Gorica pa bo dan prej gostila Trimo iz Trebnjega.

* Športna dvorana, gledalcev 420, sodnika: Sok in Lah.
* Škofljica: Šalamon, Lipužič, Kljun 1, Levstek 1, Gliha 2, Ju. Rot 3, Lipovac 1, Pangerc, Lešek 2, Nosan 3, Šnajdar 1, Gregorič 1, Pangerc 3 (1), Drnovšek 2, Jo. Rot 4 (3).
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar 3, Justin 3 (1), Tekavčič, Stopar 5, Klemenčič 5, Omahen, Kutnar 3, Pirnat, Grum 1, Marojević 9 (3), Bradač, Korošec, Kompare 1, Košir 1.
* Sedemmetrovke: Škofljica 5 (4), Sviš Ivančna Gorica 5 (4).
* Izključitve: Škofljica 10, Sviš Ivančna Gorica 8 minut.