Oblačno Humidity: 85%

Rokometaši Urbanscapa Loke so premagali Sviš Ivančno Gorico z 32:31

Gorenjska zasedba je dosegla drugo zmago v ligi NLB. V dvorani Poden je premagala ekipo iz Ivančne Gorice, ki je v uvodnem delu sezone prikazala zelo dobre predstave in je v zgornji polovici lestvice.

V Škofji Loki se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsako točko, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili bolj zbrani domači rokometaši. V predzadnji minuti so po predhodni minuti odmora po golu Mirka Latkovića povedli z 31:29. V naslednjem napadu je Simon Vidmar znižal na 31:30.

Odločilen gol za gostitelje je v zadnji minuti prispeval Latković, z desetimi zadetki tudi najbolj učinkovit igralec dvoboja. Pri dolenjski zasedbi je Janez Grum dosegel sedem golov.

Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala pri Ljubljani, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo gostila LL Grosist Slovan.

* Dvorana Poden, gledalcev 220, sodnika: Lah in Sok.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Soršak 4, Dolenc 2, Mali, Latković 10, Mihelič, A. Jesenko 6 (5), Starman, Stopar 4, Lokar 4, M. Jesenko 1, Strehar, Šilc, Bulovič, Atanasov 1.
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar 4, Justin 4, Tekavčič 1, Stopar 1, Klemenčič, Omahen, Kutnar 2, Pirnat, Grum 7, Marojević 6 (2), Korošec, Kompare, Košir 2, Vidmar 4.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 5 (5), Sviš Ivančna Gorica 2 (2).
* Izključitve: Urbanscape Loka 6, Sviš Ivančna Gorica 10 minut.
* Rdeči karton: Pirnat (46.).