Oblačno Humidity: 57%
22°C

Rokometaši Urbanscape Loke so premagali Jeruzalem Ormož s 23:22

Škofjeloški rokometaši so v tekmi, ki je bila odločena šele v tesni končnici, presenetili Ormožane in dosegli peto zmago v sezoni. Junak tekme je bil vratar Luka Stanojlović, ki je ob koncu tekme ubranil sedemmetrovko in omogočil tesno zmago domačih.

Večji del je bil dvoboj dokaj izenačen, nobena ekipa pa si ni priigrala prednosti, ki bi omogočila povsem sproščeno končnico.

Domači so bili sicer tisti, ki so bili večinoma v prednosti. V prvem delu so vodili za dva ali tri gole (9:6, 11:8), a so gostje do polčasa zmanjšali zaostanek na enega (11:10).

Podobno je bilo v nadaljevanju. Domači so sprva ušli za tri gole (17:14) in vodili tudi še z 22:19, a so se Ormožani povsem približali, najprej na 21:22 ter v zadnji minuti na 22:23. Potem so domači svoj zadnji napad zapravili, gostje so krenili v protinapad, sodnika pa st po posredovanju domače obrambe dosodila sedemmetrovko. Že po izteku časa je odgovornost prevzel Martin Hebar, toda Stanojlović je njegov strel ubranil in zmaga je ostala v Škofji Loki.

Pri domačih je sedem golov dosegel Jaka Soršak, pet pa Andrej Dolenc, pri Ormožu je bil najboljši Tadej Sok z devetimi.

Naslednjo tekmo bodo Škofjeločani igrali 2. marca v gosteh pri Škofljici, Ormožani bodo ta dan gostili Kodeljevčane.

* Dvorana Poden, sodnika: Gorenc, Košir.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Soršak 7, Dolenc 5, Rudić, Latković 3, Mali, Strehar 1, Peternel, Jesenko 2 (2), Batagelj 3, Stopar, Lokar, Jesenko 2 (1), Šilc, Atanasov.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Munda 4, Sok 9 (3), Vincek, Žuran, G. Hebar 2, M. Hebar 2 (1), Šulek 2, Blagotinšek 2, Pungartnik, Krabonja, Kolmančič 1, Jerenec, Zemljič.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 3 (4), Jeruzalem Ormož 4 (6).
* Izključitve: Urbanscape Loka 10, Jeruzalem Ormož 10 minut.