11°C / 19°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Rokometaši velenjskega Gorenja so v gosteh premagali Krko s 30:28

Državni prvaki iz Velenja so po presenetljivem uvodu v sezono in nepričakovanem remiju v Škofji Loki nanizali dve pomembni zmagi. Najprej so konec minulega tedna v svoji Rdeči dvorani ugnali v tej sezoni silno ambiciozni LL Grosist Slovan, danes pa so dve točki osvojili tudi v dolenjski prestolnici. Zasedba iz Novega mesta je prvič izgubila, pred tem je bila boljša od Rika Ribnice in Urbanscapa Loke.

Velenjska ekipa se je po današnji zmagi po točkah izenačila z doslej vodilno iz Celja, novomeška pa je s prvega zdrsnila na tretje mesto.

Mali derbi petega kroga - veliki je bil petkov med Slovanom in Trebnjem v Ljubljani - so bolje pričeli Dolenjci, ki so v 17. minuti prvič povedli za tri gole (10:7).

Nato so rokometaši iz Šaleške doline vzpostavili ravnotežje, v 25. minuti so izenačili na 11:11, v sami končnici prve polovice tekme pa po golih Tineta Poklarja in Tilna Sokoliča povedli s 15:13.

Gosti so v 37. minuti po zadetku Urbana Pippa podvojili prednost (19:15), a Novomeščani so jim le dve minuti kasneje povsem zadihali za ovratnik (18:19).

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so v prelomnih trenutkih dvoboja prikazali modro in preudarno predstavo. V 52. minuti so po golu Poklarja povedli z 28:22, lepo prednost pa kljub silovitem jurišu Novomeščanov v izdihljajih tekme ubranili do zadnjega zvoka sirene v Marofu.

V velenjski zasedbi so bili najbolj učinkoviti Poklar, Sokolič in Enej Slatinek Jovičić, ki so dosegli po šest golov. V novomeški je Vojislav Vukić dosegel sedem, Tilen Kukman pa pet zadetkov.

Velenjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila Trimo iz Trebnjega (27. september), novomeška pa Celje Pivovarno Laško (28. september).

* Dvorana Marof, gledalcev 256, sodnika: Žitnik in Kavalar.
* Krka: Blaževič, Vujadinović, Avsec 2, Cirar 1, Rašo 3, Gliha 1, Ščuka, Vukić 7, Stanojević 4, Rašo 3, Zajc, Nikolić 2 (2), Lavrič, Kukman 5, Matko, Derganc.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Velić 3, Pipp 3, Matanović 2, Jezernik, Maričić, Pajk, Drobež 1, Poklar 6, Starman, Tatar, Sokolič 6 (3), Slatinek Jovičič 6, Jankovskij 3, Lončarić.
* Sedemmetrovke: Krka 5 (2), Gorenje Velenje 4 (3).
* Izključitve: Krka 12, Gorenje Velenje 12 minut.
* Rdeča kartona: Nikolić (46.), Stanojević (57.).