22°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Slovenci v Poreču boljši od Črnogorcev

Slovenska rokometna reprezentanca je na pripravljalni tekmi na turnirju v Poreču premagala Črno goro s 37:32 (19:15). V soboto se bo ob 17. uri v generalki pred evropskim prvenstvom v Nemčiji pomerila še s Hrvaško.

Slovenska izbrana vrsta zaključuje priprave na prvenstvo stare celine, kjer jo prvi nastop čaka 11. januarja proti Ferskim otokom v skupini D. V njej bo igrala še proti Poljski (13. januar) in Norveški (15.). Prvi dve ekipi bosta turnir nato nadaljevali v Hamburgu.

In prav tekmi s Črno goro in Hrvaško v Poreču sta zadnja priložnost za uigravanje taktičnih in tehničnih zamisli selektorja Uroša Zormana, ki bo po tem turnirju dokončno določil potnike za EP.

Slovenci so imeli v prvem polčasu težko delo z borbenimi Črnogorci, ki so v uvodu ušli na +2 (1:3, 3:3). Šele v 18. minuti po golu Jureta Dolenca je prvič z dvema goloma prednosti (10:8) povedla tudi Slovenija. V končnici prvega dela pa so Rok Ovniček, Domen Novak in Matic Suholežnik poskrbeli za serijo 3:0 in izid 18:14.

Ko je Nejc Cehte po menjavi strani povišal na 20:15, je bilo jasno, da bo zmaga slovenska, razlika pa je le še naraščala. Največja prednost na tekmi je bila +8 (30:22). V slovenski vrsti je s sedmimi goli izstopal Aleks Vlah, kar 10 obramb je zbral Klemen Ferlin.

* Športna dvorana Žatika Poreč, gledalcev 100, sodnika: Brodić, Hodžić (oba Hrvaška).
* Slovenija: Blagotinšek, Vujović, Marguč 4, Dolenec 2, Cehte 3, Slatinek Jovičić 3, Kodrin 1, Zarabec 1, Ferlin, Horžen, Mazej, Ovniček 3, Bombač 4, Mačkovšek 3 (1), Novak 4, Vlah 7, Lesjak, Drobež, Suholežnik 2.
* Črna gora: Matović, Bakić 3, Dragašević, M. Vujović 3, Čapor 3, Čepić 2, B. Vujović 1, Suljević, Kaluđerović 1, Radović, Simić, Lazović 5, Borozan 5, Božović 1, Vujačić 1, Anđelić 4, Grbović 3.
* Sedemmetrovke: Slovenija 2 (1), Črna gora 0.
* Izključitve: Slovenija 12, Črna gora 8 minut.