Oblačno Humidity: 60%

Slovenj Gradec - Celje Pivovarna Laško 23:31 (11:15)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v zadnjem krogu lige NLB v gosteh premagali Slovenj Gradec z 31:23 (15:11).

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so zaznamovali sezono 2022/23 ter osvojili 26. naslov državnih prvakov in 22. naslov pokalnih zmagovalcev. Edini "spodrsljaj" na domači sceni so doživeli v začetku sezone, ko so po izvajanju sedemmetrovk izgubili superpokalno tekmo proti Velenjčanom.

Na Koroškem današnji poraz proti "gospodarjem" slovenskih rokometnih igrišč ni prinesel slabe volje, z bojevitimi in srčnimi predstavami so sezono 2022/23 končali v zgornji polovici razpredelnice - na šestem mestu.

Večji del prvega polčasa je minil v enakovredni predstavi, v končnici prvega dela tekme pa so zagospodarili Celjani in se na veliki odmor odpravili s prednostjo štirih golov (15:11). Rokometaši iz mesta grofov v drugem polčasu niso popustili, vseskozi so bili korak ali dva pred Korošci.

V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Tim Cokan s sedmimi in Stefan Žabić s šestimi goli, v domači pa Vid Levc s šestimi zadetki.

* Športna dvorana, gledalcev 700, sodnika: Deržek in Lesar.
* Slovenj Gradec: Leben, Smolnikar, Cvetko, Bulovič 3, Majcen 2, Velić 4, Levc 6, Šol 3, Kotar, Svečko 3, Lesjak, Starc, Komar 1, Pelko, Lampret, Jankovskij 1.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Primožič, Gaberšek, Strmljan 4, Knez 1, Mazej 4, Cokan 7 (4), Marguč, Antonijević 2, Ivanković 3, Janc, Žabić 6, Martinović 4, Suholežnik.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 3 (0), Celje Pivovarna Laško 4 (4).
* Izključitve: Slovenj Gradec 4, Celje Pivovarna Laško 6 minut.