10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Sviš Ivančna Gorica - Dobova 27:24

Rokometaši Sviša Ivančne Gorice so v 16. krogu liga NLB premagali Dobovo s 27:24 (12:13).

* Dvorana OŠ Stična, gledalcev 532, sodnika: Lah, Sok.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Bevec, Cirar 3, Justin 3, Abramović, Kolarič, Zavodnik 3, Tekavčič, Struna, Omahen, Pirnat 1, Marojević 10 (3), Sašek 2, Kompare, Košir 5, Glavan.
* Dobova: Grudnik, Bogovič, Glogovšek, Dizdar, Luzar 3, Pintar 3, Mlakar, Pandžić, Šukić 4, Latković 2, Mlakar, Ferenčak 2, Kozolić, Tajnik 2, Grobelnik 2, Nešić 6 (1).
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 3 (3), Dobova 3 (1).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 8, Dobova 4 minut.

Rokometaši Sviša Ivančne Gorice so se po več kot treh mesecih razveselili tretje zmage v ligi NLB. V obračunu z dna razpredelnice so premagali Dobovo s 27:24.

Za domače je bila to prva zmaga po sedmih tekmah (0-1-6) oziroma po 8. krogu 12. novembra lani, ko so v gosteh premagali Maribor Branik, Dobova pa je doživela četrti zaporedni poraz in je brez zmage že od začetka decembra.

Sviš Ivančna Gorica je po tretji zmagi napredovala na 10. mesto (3-5-8), Dobova pa je še naprej predzadnja (3-1-12) s točko prednosti pred Krškim.

Kot je bilo pričakovati, je bila tekma izenačena in borbena. Domači so v prvem polčasu že vodili z 8:5 in 10:8, vendar odšli na odmor z zaostankom zadetka, v nadaljevanju pa se je rezultat prelomil sredi polčasa.

Sviš je zaostanek 15:16 obrnil v vodstvo 21:18, ki ga do konca ni več izpustil iz rok.

Pri domačih je z desetimi zadetki izstopal Marko Marojević - pet jih je dodal Domen Košir, pri gostih pa sta bila najbolj natančna Ignjat Nešić s šestimi zadetki in Željko Šukić, ki je dosegel štiri.

Rokometaši iz Ivančne Gorice bodo v 3. marca gostovali pri Trimu Trebnjem, Dobovo pa dan kasneje doma čaka Riko Ribnica.