Oblačno Humidity: 79%

Francoskemu judoistu Rinerju tretji naslov olimpijskega prvaka

Francoski judoist Teddy Riner je dvema naslovoma olimpijskega prvaka v kategoriji nad 100 kilogramov danes dodal tretjega, potem ko je v finalu v Parizu z metom za ipon premagal Južnokorejca Kima Minjonga. Bronasti medalji sta osvojila Tadžikistanec Temur Rakhimov in Uzbekistanec Alisher Yusupov.

Riner je tretji naslov dodal zmagama iz Londona leta 2012 in Ria de Janeira leta 2016. Bil je tudi del ekipe, ki je v Tokiu pred tremi leti osvojila zlato medaljo. Poleg tega ima v svoji vitrini še bronasti olimpijski kolajni iz Pekinga leta 2008 in Tokia ter 11 naslovov svetovnega prvaka.

S šestim olimpijskim odličjem je 35-letnik postal najuspešnejši judoist v zgodovini. Za današnjo zmago mu je čestital tudi francoski predsednik Emmanuel Macron.

Bronasti medalji sta romali v Srednjo Azijo. Prvo je osvojil Tadžikistanec Rakhimov, ki je bil z vazarijem boljši od Kubanca Andyja Granda, drugo pa Uzbekistanec Yusupov, ki je po negotovem začetku proti Japoncu Tatsuruju Satu zmagal z vazarijem in iponom.

Yusupov se je sicer v tekmo za bron uvrstil brez boja v krogu pred tem. Njegov nasprotnik, Gruzijec Guram Tušišvili je bil namreč zaradi nešportnega obnašanja po četrtfinalnem porazu proti Rinerju diskvalificiran z olimpijskih iger in v repasažu tako ni nastopil.

V kategoriji nad 100 kilogramov je že po uvodnem dvoboju nastope na olimpijskih igrah danes končal Enej Marinič, potem ko je bil od njega močnejši Turk Ibrahim Tataroglu. Z dvobojem člana mariborskega kluba Branik so se končali tudi nastopi slovenskih judoistov in judoistk na igrah nasploh.