Oblačno Humidity: 89%

Neža Klančar do 15. mesta, Sarah Sjöström z novim svetovnim rekordom

Plavalka ljubljanske Olimpije Neža Klančar je na svetovnem prvenstvu v Fukuoki osvojila 15. mesto na 50 m prosto. Z izidom 23,84 je bila štiri stotinke sekunde počasnejša od zjutraj doseženega slovenskega rekorda. Švedinja Sarah Sjöstrem (na fotografiji) pa je s 23,61 za šest stotink sekunde izboljšala lasten svetovni rekord.

Že v petek je 23-letna Neža Klančar osvojila 10. mesto na 50 m delfin in tudi v tej disciplini dosegla nov državni rekord.

Zablestela pa je Švedinja 29-letna Sarah Sjöström, ki je v soboto najprej osvojila naslov svetovne prvakinje na 50 m delfin, nato dala še izjavo za televizijski prenos Mednarodne plavalne zveze Slovenije, le 10 minut kasneje pa je branilka naslova iz Budimpešte 2022 dosegla še nov svetovni rekord v kravlu.

Znan je tudi nov svetovni prvak na 50 m prosto. Prepričljivo je slavil Avstralec Cameron McEvoy.