Oblačno Humidity: 89%

Neža Klančar do novega državnega rekorda na 50 m delfin

Slovenska plavalka Neža Klančar (Olimpija) je na 37. mednarodnem plavalnem mitingu Zlati medved 2023 zabeležila tri zmage, eno drugo mesto in poskrbela za nov državni rekord. V disciplini 50 m delfin je s časom 26,34 sekunde za stotinko sekunde popravila sedem let star državni rekord Velenjčanke Nastje Govejšek.

Klančar je bila najhitrejša še na 50 m prosto s časom 25,08 in 100 m prosto (54,95). V disciplini 100 m delfin je osvojila drugo mesto, s časom 1:00,82 pa je za svojim osebnim rekordom zaostala le tri stotinke sekunde, so sporočili iz Plavalne zveze Slovenije.

Med trojico najboljših se je trikrat uvrstil tudi Ilirijan Anže Ferš Eržen. V disciplinah 100 m hrbtno (56,47) in 200 m hrbtno (2:01,18) je osvojil drugo mesto, na 50 m hrbtno (26,77) pa tretje.

Od slovenskih plavalcev se je na zmagovalni oder uvrstil še Jaš Berložnik (Ljubljana), ki je bil na 400 m mešano s časom 4:29,00 drugi.