Oblačno Humidity: 80%
14°C

Olimpijska prvakinja na 50 m prosto Sjöström, Neža Klančar šesta

Slovenska plavalka Neža Klančar je na olimpijskih igrah v Parizu v finalu na 50 metrov prosto osvojila šesto mesto. S časom 24,35 je tudi postavila nov slovenski državni rekord. Zmagala je Švedinja Sarah Sjöström s 23,71.

Srebrno medaljo je dobila Avstralka Meg Harris (23,97), bron pa Kitajka Yufei Zhang s 24,20.

Klančar je v polfinalu v Parizu v soboto plavala 24,40 in že takrat dosegla nov državni rekord, ki pa ga je danes še izboljšala za pet stotink. Njen dosežek je bil dovolj za delitev sedmega mesta in finalno uvrstitev.

Na teh OI je v svoji paradni disciplini 100 m prosto Klančar zasedla 14. mesto, 14. pa je bila tudi s štafeto 4 x 100 metrov prosto.

Tridesetletna Švedinja Sjöström, lastnica treh svetovnih rekordov, je bila najboljša že v kvalifikacijah. V polfinalu pa je nato prav tako slavila in s časom 23,66 postavila tudi nov olimpijski rekord.

Danes v finalu ni bila tako hitra, za desetinko je zaostala za lastnim svetovnim rekordom z lanskega SP na Japonskem, je pa vseeno brez težav zmagala. Edina, ki se je v finalu še spustila pod 24 sekund, je bila Harris, Zhang pa je le za stotinko ugnala Američanko Gretchen Walsh na četrtem mestu.

Pred Klančar je v finalu končala še peta Poljakinja Katarzyna Wasick (24,33), za Slovenko pa sta ostali Kitajka Qingfeng Wu (24,37) in Američanka Shayna Jack (24,39).

Sjöström je na pariških igrah že osvojila zlato kolajno na 100 m prosto.