14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Cachin v Gstaadu do prvega naslova v karieri

Osemindvajsetletni argentinski teniški igralec Pedro Cachin je na turnirju v Gstaadu prišel do svojega prvega naslova na tekmovanjih najvišje ravni. V svojem prvem finalu v karieri je na švicarskem pesku s 3:6, 6:0 in 7:5 premagal Španca Alberta Ramosa Vinolasa, ki tako ostaja pri štirih osvojenih turnirjih.

Španski veteran je sicer dobil prvi niz, v drugem pa nato ni osvojil niti igre. V tretjem je imel prednost do izida 5:4, nato pa izgubil tri zaporedne igre in moral priznati premoč tekmecu, do tega turnirja 90. igralcu sveta. Cachin, ki se bo zdaj prebil do 49. mesta na lestvici ATP, do finala ni izgubil niti niza, v drugem krogu pa je izločil tudi prvega nosilca Španca Roberta Bautisto Aguta.