Oblačno Humidity: 92%
12°C

Le Veronika Erjavec preživela uvodni krog US Opna

Od treh slovenskih teniških igralk v kvalifikacijah odprtega prvenstva ZDA je uvodni krog preskočila le Veronika Erjavec. V dveh nizih je bila boljša od Francozinje Manon Leonard s 6:2, 6:4.

Štiriindvajsetletna Ljubljančanka, ki zaseda 206. mesto na lestvici WTA, se bo v drugem krogu pomerila z zmagovalko dvoboja med šesto nosilko iz ZDA Robin Montgomery in Kimberly Birrell iz Avstralije.

Že v prvem od treh kvalifikacijskih krogov sta se od turnirja posameznic poslovili Tamara Zidanšek (149.) in Dalila Jakupović (218.).

Konjičanka je v ponedeljek izgubila proti domačinki Varvari Lepchenko, Jeseničanka pa je morala priznati premoč Britanki Yuriko Miyazaki, ki je slavila s 6:2 in 6:4.

V kvalifikacijah sodeluje 128 igralk, ki se potegujejo za 16 mest na glavnem turnirju. US Open se bo začel 26. avgusta.