Oblačno Humidity: 79%
14°C
11°C / 21°C

Po izpadu Nadala vse španske oči uprte v Alcaraza

Teniška igrišča na slovitem Roland Garrosu so v drugem krogu olimpijskega turnirja poskrbela za verjetno zadnji medsebojni zadnji obračun večnih tekmecev, Španca Rafaela Nadala in Srba Novaka Đokovića, v katerem je bil uspešnejši slednji. Ostaja pa v igri za zlato olimpijsko odličje Nadalov rojak, 21-letni Carlos Alcaraz.

Đoković, za katerega je bila to 31. zmaga od zdaj skupaj 60 dvobojev obeh teniških zvezdnikov, je zmagal po uri in 43 minutah s 6:1 in 6:4.

V tretjem krogu se bo Đoković v lovu na zlato olimpijsko odličje, ki mu v njegovi bogati zbirki lovorik še manjka, pomeril z Nemcem Dominikom Köpferjem.

Bo pa Nadal, ki ga zadnja leta močno pestijo poškodbe, še igral na olimpijskih igrah v Parizu, in sicer že v torek v osmini finala dvojic skupaj s 17 let mlajšim rojakom Alcarazom.

Alcaraz, ki je letos dobil grand slama na Roland Garrosu in v Wimbledonu, je za napredovanje v tretji krog med posamezniki za zmago proti Nizozemcu Tallonu Griekspoorju s 6:1 in 7:6 (3) potreboval uro in 48 minut. V nadaljevanju turnirja ga čaka ruski teniški igralec Roman Safjulin, ki igra pod olimpijsko zastavo.

"Zelo sem vesel, da sem zmagal po dveh nizih. V prvem sem igral veliko bolje kot v drugem, ko je nasprotnik precej dvignil raven igre," je po koncu povedal Španec, ki je proti koncu drugega niza potreboval zdravniški premor zaradi težav z mišico na desni nogi, a naj njegovi nadaljnji nastopi ne bi bili ogroženi.

Od nosilcev turnirja sta se v nadaljevanju prebila tudi Grk Stefanos Cicipas in Norvežan Casper Ruud, medtem ko je domači up Ugo Humbert, ki je bil deseti nosilec, moral premoč priznati Argentincu Franciscu Cerundolu.

V ženski konkurenci glavne favoritinje za olimpijska odličja niso dopustila presenečenj. Tako so si napredovanje zagotovile prva nosilka Poljakinja Iga Swiatek po zmagi s 6:1 in 6:1 proti domačinki Diane Parry, druga nosilka Američanka Coco Gauff z zmago s 6:1 in 6:1 proti Argentinki Marii Carle in četrtopostavljena Italijanka Jasmine Paolini, ki je s 6:4 in 6:1 ugnala Poljakinjo Magdo Linette.

Zmagovalka letošnjega Wimbledona, Čehinja Barbora Krejčikova, pa je s 6:3 in 6:2 premagala Kitajko Wang Xinyu.

V nadaljevanju turnirja Swiatek čaka Kitajka Wang Xiyu, Gauff Hrvatica Donna Vekić, Paolini Slovakinja Anna Karolina Schmiedlova, Krejčikovo pa zmagovalka večernega obračuna med Američanko Jessico Pegula in Ukrajinko Elino Svitolino.