Oblačno Humidity: 89%

Sinner naprej, Wawrinka in Gasquet odigrala zadnji pariški dvoboj

Italijanski teniški igralec Jannik Sinner se je brez težav uvrstil v tretji krog Roland Garrosa. V enem zadnjih dvobojev sredinega programa odprtega prvenstva Francije v Parizu je premagal francoskega veterana Richarda Gasqueta s 3:0 v nizih.

Za 37-letnega Francoza Gasqueta je bil to 21. in morda zadnji nastop na pariškem pesku. Njegov najboljši dosežek na domačem grand slamu je četrtfinalni nastop leta 2016.

Kljub navideznim fizičnim težavam se je Sinner zbral in dvoboj dokončal z zmago brez izgubljenega niza.

Sinner je zdaj štiri zmage oddaljen od premiernega prevzema številke 1 na vrhu svetovne jakostne lestvice ATP. Če bo prišel do finala ali če trenutno prvi igralec Novak Đoković ne bo uspel priti do finala, bo Sinner po koncu Roland Garrosa postal prvi Italijan s statusom prvega igralec sveta.

Za nadaljevanje zmagovitega niza na letošnjih turnirjih za grand slam se bo drugi teniški igralec sveta in aktualni zmagovalec odprtega prvenstva Avstralije pomeril proti Rusu Pavlu Kotovu.

Ta se je prvič na turnirjih najvišje ravni prebil v tretji krog s težko priborjeno zmago s 7:6 (5), 6:4, 1:6, 7:6 (5) nad švicarskim veteranom in trikratnim zmagovalcem turnirjev za grand slam Stanom Wawrinko.

Za 39-letnega zmagovalca Roland Garrosa iz Švice, ki na OP Francije slavil leta 2015, je težko napovedati vrnitev na igrišča Roland Garrosa čez leto dni. Solzne oči in način, kako je zapustil igrišče stadiona Suzanne Lenglen, so dali slutiti, da je bil to njegov najverjetneje zadnji pariški nastop.

V sredo je bilo na Roland Garrosu odigranih le devet dvobojev, štirje v konkurenci posameznic in pet v konkurenci posameznikov, in sicer na dveh glavnih stadionih, ki sta opremljena s premično streho, tako da je na njih mogoče igrati tudi, ko nebo nad Parizom prekrijejo dežni oblaki.

Med igralkami, ki so šle na igrišče, je bila tudi slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek. Tekmovalka iz Slovenskih Konjic pa tudi letos ne bo ponovila uspeha iz leta 2021, ko se je uvrstila v polfinale odprtega prvenstva Francije v Parizu. Letos se je njena pot končala v drugem krogu, potem ko jo je s 6:3 in 6:4 izločila tretja igralka sveta, Američanka Coco Gauff.

Branilka naslova Iga Swiatek je v sredo proti Naomi Osaki premagala uvodno negotovost ter se rešila iz brezna in se uvrstila v tretji krog OP Francije.

Swiatek je vznemirjenj polnem dvoboju drugega kroga premagala štirikratno zmagovalko turnirjev za grand slam novopečeno mamico Naomi Osako iz Japonske s 7:6 (1), 1:6, 7:5.

Prva igralka sveta Swiatek je dobila zadnjih pet iger dvoboja in tako ohranila odprto svojo pot do tretjega zaporednega naslova Roland Garrosa. Belgijka Justine Henin je bila zadnja igralka med posameznicami, ki ji je to uspelo v letih od 2005 do 2007.

Osma nosilka Ons Jabeur iz Tunizije je v treh nizih ugnala Kolumbijko Camilo Osorio. Četrta igralka sveta, Američanka Sofia Kenin, finalistka turnirja 2020 in istega leta zmagovalka Melbourna, je ugnala 21. nosilko, Francozinjo Caroline Garcio.

V tretji krog moškega turnirja Francije so se uvrstili še tretji nosilec Španec Carlos Alcaraz, šesti nosilec Rus Andrej Rubljov in deveti nosilec Stefanos Cicipas.

Wimbledonski prvak Alcaraz je prispel v Pariz z dvomi o svoji telesni pripravljenosti, potem ko je bil zaradi poškodbe desne podlakti skoraj mesec dni odsoten.

Zdelo se je, da se bo tretji nosilec Alcaraz sprehodil proti nizozemskemu kvalifikantu Jesperju De Jongu, ki je nastopil šele v svojem drugem glavnem žrebu turnirjev za grand slam, vendar je bil na koncu prisiljen delati več, kot je bilo pričakovano.