Oblačno Humidity: 81%
15°C

Athletic Bilbao in Getafe odorla sezono LaLige z neodločenim izidom 1:1

V prvi tekmi nove sezone LaLige sta se Athletic Bilbao in Getafe razšla z neodločenim izidom 1:1. Kljub pomanjkanju igralcev je ekipa pod vodstvom Joséja Bordalása uspela zadržati pritisk domačinov in iztržiti točko na težkem gostovanju.

Tekma je bila za Athletic Bilbao, aktualnega zmagovalca španskega pokala, precej neprijetna. Kljub temu, da so gostje nastopili z mankom igralcev, so uspeli domačinom povzročiti težave. Athletic je sicer povedel v 27. minuti po izjemni individualni akciji Oihana Sanceta, ki je natančno zadel in premagal vratarja Davida Sorio.

Getafe pa se po prejetem golu ni predal, čeprav so morali zaradi poškodbe zamenjati pomembnega igralca, urugvajskega vezista Maura Arambarrija. Chrisantus Uche in Carles Pérez sta bila nenehna grožnja za obrambo Baskov. V 64. minuti je Uche izkoristil podajo iz kota in z natančnim strelom z glavo izenačil na 1:1.

Kljub slabšemu prvemu polčasu je Getafe v drugem delu pokazal več poguma. Trener Bordalás je v igro poslal Petra Federica, ki je bil blizu izenačenja takoj po začetku drugega polčasa, a je njegov strel zadel vratnico. Kasneje je imel Carles Aleñá priložnost za gol, vendar je vratar Alex Padilla z izjemno obrambo preprečil izenačenje.

V zadnjih 20. minutah je Ernesto Valverde v igro poslal mladega Nico Williamsa, ki je takoj dvignil ritem igre in z nekaj nevarnimi streli ogrozil gostujočega vratarja. David Soria je bil pri tem izjemen, saj je z več odličnimi obrambami preprečil domačim zmago.

Kljub pritisku Athletic Bilbaa v zadnjih minutah, je Getafe uspel zadržati neodločen izid in osvojiti dragoceno točko na gostovanju.

Athletic Bilbao: Padilla; Gorosabel (Lekue, 81'), Yeray, Paredes (Vivian, 81'), Yuri; Prados (Herrera, 57'), Vesga (Unai Gómez, 57'); Iñaki Williams, Sancet, Berenguer (Nico Williams, 72'); Guruzeta.

Getafe: Soria; Iglesias, Djené, Alderete, Diego Rico; Nabil, Arambarri (Aleñà, 40'), Milla; Carles Pérez (Peter Federico, 46'), Sola (Yellu, 79').

Goli: 1-0, 27' Sancet; 1-1, 64' Uche.

Sodnik: Alejandro Muñiz Ruiz (Komite Gallego). Rumeni kartoni: Prados (55'), Unai Gómez (70'), Gorosabel (73'), Herrera (86') - Athletic; Uche (53') - Getafe.