12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Barcelona v tekmi preobratov boljša od Villarreala

Nogometaši Barcelone so v tretjem krogu španskega prvenstva v gosteh premagali Vilarreal s 4:3. Na drugi današnji tekmi je Osasuna v Valencii zmagala z 2:1, tekma Athletic Bilbao - Betis pa se bo pričela ob 21.30. S 100-odstotnim izkupičkom je na vrhu razpredelnice madridski Real.

Katalonska zasedba je po številnih preobratih v gosteh premagala Villarreal. Xavijevi izbranci so sijajno odprli tekmo in po petnajstih minutah vodili z 2:0, potem ko sta zadela Gavi in Nizozemec Frenkie de Jong. A domači se niso predali, po golih Argentinca Juana Foytha in Norvežana Alexandra Soerlotha so se na polčas odpravili z neodločenim izidom, v začetku drugega pa povedli po zadetku Alexa Baene.

Barcelona je v zadnjem delu tekme le osvojila tri točke na vročem gostovanju v bližini Valencie, zanje sta med 68. in 71. minuto poskrbela Ferran Torres in Poljak Robert Lewandowski.

Valencia bi se v primeru današnje zmage na vrhu izenačila z madridskim Realom, a ji je načrte pokvarila Osasuna in na Mestalli osvojila vse tri točke. Gosti so povedli v 24. minuti po golu Aimarja Oroza z 11-metrovke, za netopirje pa je izenačil Hugo Duro v 80. minuti. V šesti minuti sodniškega podaljška je zmagoviti gol za nogometaše iz Pamplone dosegel Nacho Vidal.

Madridski Real je že v petek v Vigu ugnal Celto z 1:0, edini gol na tekmi pa je v 81. minuti dosegel Anglež Jude Bellingham. Ta dan sta se Las Palmas in Real Sociedad razšla brez golov, na sobotnih treh tekmah pa je Girona v gosteh premagala Sevillo z 2:1, Granada je bila doma boljša od Mallorce s 3:2, Cadiz in Almeria pa sta se razšla z 1:1.

V ponedeljek se bo Atletico Madrid slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka v gosteh pomeril z mestnim tekmecem Rayom Vallecanom, Getafe pa bo gostil Alaves.