7°C / 16°C
5°C / 15°C
5°C / 19°C

Bayern brez večjih težav proti Schalkeju

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v 32. krogu nemškega prvenstva zabeležili zanesljivo zmago proti Schalkeju. Po slavju s 6:0 so na vrhu lestvice ohranili prednost ene točke pred drugouvrščeno Borussio Dortmund. Ta je v večernem delu sporeda ugnala Borussio Mönchengladbach s 5:2.

Bavarci so od samega začetka prevzeli vajeti v svoje roke. Čeprav je sprva blestel gostujoči vratar Alexander Schwolow, so varovanci Thomasa Tuchla do polčasa zabili dva gola. Prvega je v 21. minuti dosegel Thomas Müller, drugega pa z bele pike Joshua Kimmich (29.).

V drugem polčasu je dva gola dosegel Serge Gnabry (50., 66.), prepričljivo zmago pa sta potrdila še Mathys Tel (80.) in Noussair Mazraoui (90+2.).

Zmago je vpisala tudi Borussia iz Dortmunda, ki je s 4:2 premagala moštvo Gladbacha. Vprašanje zmagovalca so črno-rumeni razrešili že v prvem polčasu, ko so zadeli štirikrat. Natančni so bili Donyell Malen (5.), z enajstmetrovke Jude Bellingham (18.) ter dvakrat Sebastien Haller (20., 32.).

V drugem polčasu sta za goste zadela Ramy Bensebiani, ki je v 75. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, ter Lars Stindl v 85. minuti. Za končnih 5:2 je globoko v sodnikovem dodatku zadel Giovanni Reyna.

Na lestvici ima Bayern 68 točk, Borussia sledi s 67 in si je že zagotovila najmanj drugo mesto. Tretji je začasno Union Berlin, ki je s 4:2 premagal Freiburg. Berlinčani imajo 59 točk, četrti pa je Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla s 57. Freiburg je ostal pri 56.

Leipzig bo tekmo 32. kroga odigral v nedeljo, ko bo gostil Werder iz Bremna. V nedeljo bo še tekma Stuttgart - Bayer Leverkusen.

Danes je Wolfsburg premagal Hoffenheim z 2:1, Eintracht Frankfurt je bil s 3:0 boljši od Mainza, Bochum pa je ugnal Augsburg s 3:2.

V boju za obstanek je po petkovem porazu proti Kölnu (2:5) zadnja, 18., Hertha Berlin s 25 točkami. Stuttgart je mesto pred njo z 28 točkami, Schalke je ostal pri 30, Bochum pa jih ima po današnji zmagi 31. Hoffenheim jih je zbral 32, Augsburg 34, Werder pa 35.