Jasno Humidity: 90%
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Bayern s popolnim izkupičkom na Oktoberfest

Nogometaši Bayerna se bodo s 100-odstotnim izkupičkom v nedeljo predstavili na Oktoberfestu 2024, ki se je danes začel v Münchnu in ki ga en dan tradicionalno obiščejo tudi nogometaši. V četrtem krogu nemške bundeslige so se v Bremnu veselili zmage kar s 5:0 (2:0) in potrdili prvo mesto na lestvici.

Očitno je Bayern v zadnjih dneh v odlični formi. Po seriji golov proti Kielu (6:1) in v ligi prvakov proti zagrebškemu Dinamu (9:2) je Bayern odpihnil še Werder iz Bremna.

Za ekipo trenerja Vincenta Kompanyja je forma pomembna, saj prihodnji teden sledi nemški derbi s prvaki iz Leverkusna, in misija Bavarcev je jasna - naslov se mora vrniti v klubske vitrine.

V Bremnu so na razprodanem stadionu pred več kot 42.000 gledalci zadeli Michael Olise (23., 60.), Jamal Musiala (32.), Harry Kane (57.) in Serge Gnabry (65.).

Vsaj začasno je na drugem mestu Freiburg, ki je v derbiju zvezne dežele Baden Württemberg na gostovanju premagal Heidenhaim s 3:0 (0:0). Ključno je bilo obdobje med 54. in 65. minuto, ko sta zadela Ritsu Doan in Vincenzo Grifo, ki je v 59. minuti poskrbel tudi za 2:0.

Enak izkupiček ima Eintracht Frankfurt, ki je zvečer ugnal Borussio Mönchengladbach z 2:0 in po uvodnem porazu dosegel tretjo zmago zaporedoma. Zadela sta Hugo Larsson (31.) in Omar Marmuš (80.). Zmaga je tudi lep obet pred začetkom nastopov v evropski ligi, kjer ekipo Frankfurta v četrtek čaka tekma z Viktorio iz Plzna.

Četrti je zdaj Union Berlin, še ena neporažena ekipa v prvenstvu, ki je doma po sanjskem uvodu z 2:1 odpravil Hoffenheim. Gostitelji so povedli v četrti minuti, ko je zadel Tom Rothe, 120 sekund kasneje je na 2:0 povišal Wooyeong Jeong. Končni izid je postavil Marius Bülter (67.).

Prvo točko v prvenstvu pa sta osvojila Kiel in Bochum, ki sta se razšla 2:2 (2:1). Zanesljivo gostitelji žalujejo za dvema izgubljenima točkama, po drugi strani pa imajo na severu Nemčija praznik tudi za manjše slavje, saj je ekipa Kiela po premierni uvrstitvi v bundesligo zdaj osvojila še svojo prvo točko.

Nove spremembe na lestvici gre pričakovati v nedeljo, ko tekme čakajo še ostale trenutno velike klube nemškega nogometa. Benjamin Šeško in Kevin Kampl bosta z Leipzigom gostovala v St. Pauliju, prvaki iz Leverkusna se bodo pomerili z Wolfsburgom, VfB Stuttgart pa bo gostil Borussio Dortmund.