Oblačno Humidity: 84%

Benfica zmagala v Beogradu

Nogometaši Crvene zvezde so v prvem krogu lige prvakov gostili Benfico in izgubili z 1:2.

V Beogradu so Portugalci že v prvem polčasu prišli do lepe prednosti, ko sta v deveti in 29. minuti zadela Turka Kerem Aktürkoglu in Orkun Kökcü. V 86. minuti je tudi po kreaciji Timija Maxa Elšnika upanje Beograjčanom vzbudil upanje Milson z golom za 1:2. Domača zasedba, pri kateri Vanja Drkušić ni igral, je ob koncu močno pritiskala, a ji ni uspelo priti do izenačujočega zadetka, medtem pa so tudi še Portugalci zadeli okvir vrat.

Zanesljivo zmago je vpisal Bayer Leverkusen, ki je pri Feyenoordu slavil s 4:0. Florian Wirtz je že v prvem polčasu dosegel dva gola, enega je dodal Alejandro Grimaldo, avtogol pa je zabil Timon Wellenereuther.

Ob 21. uri bo še Monaco gostil Barcelono, Atalanta bo igrala proti Arsenalu Brest proti Sturmu Jona Gorenca Stankovića, Tomija Horvata in Arjana Malića ter Atletico Madrid Jana Oblaka proti Leipzigu Benjamina Šeška in Kevina Kampla.

V torek so bile tekme Juventus - PSV Eindhoven (3:1), Young Boys - Aston Villa (0:3), Milan - Liverpool (1:3), Bayern München - Dinamo Zagreb (9:2), Real Madrid - Stuttgart (3:1) in Sporting Lizbona - Lille (2:0), v sredo pa Bologna - Šahtjar Doneck (0:0), Sparta Praga - Salzburg (3:1), Glasgow Celtic - Slovan Bratislava (5:1), Manchester City - Inter Milano (0:0), PSG - Girona (1:0) in Brugge - Borussia Dortmund (0:3).