Oblačno Humidity: 90%

Celjani do minimalne prednosti v dvoboju z Belorusi

Nogometaši Celja so na prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo v Ljubljani premagali Neman Grodno iz Belorusije z 1:0 (0:0).

Povratna tekma bo prihodnji četrtek v Györu na Madžarskem.

Celjski nogometaši, ki so v prejšnjem krogu navdušili z izločitvijo favorizirane Vitorie Gumiaraes, so vlogo favorita proti Nemanu delno upravičili. Belorusi so domačim, ki so tokrat zaradi neustreznosti celjskega stadiona igrali v Ljubljani, povzročali kar nekaj preglavic, vendarle pa so izbranci Alberta Riere le prišli do minimalne prednosti pred povratno tekmo.

Zmagovalca tega obračuna v zadnjem krogu kvalifikacij čaka boljši iz dvoboja med AEK Larnako in Maccabijem Tel Avivom. Prva tekma med tema dvema tekmecema se je končala z 1:1.

Tekma v Stožicah uvodoma ni ponudila posebej razburljivih dogodkov, velja pa omeniti, da so prvi na tekmi nevarneje zagrozili gosti, posredovati je moral domači vratar Matjaž Rozman.

V 10. in 18. minuti so nase opozorili tudi sicer v prvem polčasu dokaj neprepričljivi Celjani, vendar je gostujoči vratar obranil strela tako Luke Bobičanca kot Charlesa Ikwuemesija, ki je streljal iz bližine.

V 27. minuti so Celjani ponudili novo priložnost Belorusom, a je Jurij Pantia zgrešil z roba kazenskega prostora, v 35. minuti pa je ob dokaj razigranih gostih moral spet izkazati Rozman.

V 47. minuti so si Celjani privoščili novo napako, ko je Bobičanec na robu svojega kazenskega prostora izgubil žogo, Jegor Zubovič je prišel do strela z dobrih desetih metrov, izkazal pa se je spet Rozman.

Dve minuti pozneje pa so vendarle spet zagrozili tudi Celjani, vendar je na koncu Ikwuemesi žogo namesto z glavo udaril z ramo in jo poslal čez gol.

Celjani so imeli potem prevlado na igrišču, vendar si nikakor niso priigrali resnejše priložnosti. V 68. minuti je sicer Ikwuemesi prišel sam pred vratarja gostov, a se je namesto za strel odločil za podajo, ki pa ni prišla do soigralca.

Se je pa Nigerijec odkupil v 69. minuti, ko je z glavo unovčil Bobičančevo podajo z desne strani za 1:0. Pozneje so se znova prikradle napake v celjsko igro, kar je botrovalo nekaj (pol)priložnostim Nemana, a jih ta ni unovčil.

V 83. minuti so bili gostitelji blizu novemu zadetku, vendar je Bobičanec z dobrih 20 metrov zadel prečko, v 86. pa je Lovro Bizjak streljal preveč po sredini.

Stadion Stožice, sodniki: Sahi, Tergeusizov in Labašov (vsi Kazahstan).
Strelec: 1:0 Ikwuemesi (69.).
Celje: Rozman, Milić, Vuklišević, Zec, Karničnik, Bobičanec, Kouter (od 64. Svetlin), Vrbanec (od 76. Zabukovnik), Popović (od 82. Lamy), Matko (od 82. Bizjak), Ikwuemesi (od 76. Edmilson).
Neman Grodno: Rudzenok, Pantia, Parhomenko, An. Vasiljev, Karpovič, Kozlov, Sukurov, Sučkov (od 63. Pavljukovec), Savicki (od 75. Kravcov), Jevdokimov (od 75. Legčilin), Zubovič (od 58. Jakimov).
Rumena kartona: Edmilson; Vasiljev.