10°C / 14°C
10°C / 14°C
9°C / 14°C

City le do točke, Arsenal v izdihljajih do zmage

Nogometaši Manchester Cityja so za uvod 6. kroga angleškega državnega prvenstva remizirali z Newcastlom (1:1).

Z osvojeno točko so sicer ostali na prvem mestu, a jih je na vrhu ujel Arsenal, ki je do zmage s 4:2 proti Leicestru prišel z zvrhano mero sreče globoko v sodnikovem dodatku drugega polčasa.

Meščani, ki bodo celotno sezono igrali brez Rodrija, enega od svojih ključnih nogometašev, so v prvem polčasu povedli. V 35. minuti je bil namreč natančen Joško Gvardiol, ki se je odlično znašel v kazenskem prostoru in z desnico zadel mimo nemočnega Nicka Popa.

Toda Newcastle je v drugem polčasu v 57. minuti prišel do enajstmetrovke, potem ko je Anthony Gordon izkoristil vrzel v obrambi Cityja, nato pa ga je zrušil vratar Ederson. Gordon je nato sam prevzel odgovornost in premagal brazilskega vratarja.

Do konca dvoboja se izid ni spremenil, v sodnikovem dodatku drugega polčasa pa je poskus Bernarda Silve z volejem iz obrata odlično ustavil Pope.

Varovanci Pepa Guardiole, zmagovalci zadnjih štirih sezon angleškega prvenstva, imajo na vrhu razpredelnice 14 točk, toliko kot Arsenal.

Topničarji so bili na dobri poti do nove zmage, potem ko sta v prvem polčasu zadela Gabriel Martinelli v 20. ter Leandro Trossard v 45. minuti. Toda gosti so na krilih Jamesa Justina izenačili, potem ko je bil omenjeni branilec natančen z zvrhano mero sreče v 47. ter v 63. minuti, ko je sijajno zadel z volejem.

Ko se je že zdelo, da bo prišlo do delitve točk, je londonski velikan vnovič udaril po prekinitvi. Tokrat je z veliko sreče po strelu Trossarda žoga mimo številnih nog našla pot v mrežo za pomembne tri točke. Piko na i je v deseti minuti dodatka postavil Kai Havertz po pregledu situacije v sobi za Var.

City in Arsenal imata na lestvici točko naskoka pred Chelseajem. Ta ima po štirih zadetkih Cola Palmerja ob zmagi proti Brightonu (4:2) točko več od Liverpoola in Aston Ville, ki do konca kroga lahko skočita na vrh razpredelnice.

Chelsea se je doma hitro znašel v zaostanku, potem ko je v sedmi minuti zadel novinec v dresu Brightona Georginio Rutter. Toda odgovor modrih je bil silovit. Blestel je Palmer, ki je v prvem polčasu dosegel vse štiri gole. Natančen je bil v 21., 28. (11 m), 31. in 41. minuti. Vmes je na 3:2 znižal Carlos Baleba. V drugem polčasu golov ni bilo, so pa domačim zaradi prepovedanega položaja razveljavili peti zadetek.

Na preostalih tekmah je Everton z 2:1 ugnal Crystal Palace, Fulham je v gosteh z 1:0 premagal Nottingham Forest in jim prizadejal prvi poraz v sezoni, Brentford in West Ham pa sta se razšla brez zmagovalca z 1:1.

Danes bo ob 18.30 še dvoboj Wolverhampton - Liverpool.

V nedeljo bosta tekmi Ipswich - Aston Villa ter Manchester United - Tottenham, v ponedeljek pa za konec kroga še Bournemouth - Southampton.