9°C / 11°C
8°C / 12°C
10°C / 15°C

City le do točke proti Newcastlu

Nogometaši Manchester Cityja so za uvod 6. kroga angleškega državnega prvenstva remizirali z Newcastlom (1:1).

Z osvojeno točko so sicer ostali na prvem mestu, a jih lahko do konca kroga prehitita Liverpool in Aston Villa.

Meščani, ki bodo celotno sezono igrali brez Rodrija, enega od svojih ključnih nogometašev, so v prvem polčasu povedli. V 35. minuti je bil namreč natančen Joško Gvardiol, ki se je odlično znašel v kazenskem prostoru in z desnico zadel mimo nemočnega Nicka Popa.

Toda Newcastle je v drugem polčasu v 57. minuti prišel do enajstmetrovke, potem ko je Anthony Gordon izkoristil vrzel v obrambi Cityja, nato pa ga je zrušil vratar Ederson. Gordon je nato sam prevzel odgovornost in premagal brazilskega vratarja.

Do konca dvoboja se izid ni spremenil, v sodnikovem dodatku drugega polčasa pa je poskus Bernarda Silve z volejem iz obrata odlično ustavil Pope.

Varovanci Pepa Guardiole, zmagovalci zadnjih štirih sezon angleškega prvenstva, imajo na vrhu razpredelnice 14 točk oziroma dve več od Liverpoola in Aston Ville. Sledita Arsenal (tekma manj) in Newcastle z 11 točkami.

Danes bodo ob 16. uri še tekme Arsenal - Leicester, Brentford - West Ham, Chelsea - Brighton, Everton - Crystal Palace ter Nottingham Forest - Fulham, ob 18.30 pa bo dvoboj Wolverhampton - Liverpool.

V nedeljo bosta tekmi Ipswich - Aston Villa ter Manchester United - Tottenham, v ponedeljek pa za konec kroga še Bournemouth - Southampton.