Oblačno Humidity: 59%

Crvena zvezda prehitela Partizan

V 25. kolu srbske Superlige so gledalci in navijači videli zanimive tekme z velikim številom doseženih golov. Največje presenečenje je v Beogradu doživel Partizan, ki je izgubil proti ekipi Napredak. Crvena zvezda se je z zmago proti Radničkem iz Niša povzpela na sam vrh razpredelnice, Radnički 1923 pa je vpisal kar sedmo zaporedno zmago v prvenstvu.

Prvo tekmo kola sta odigrala domača TSC Bačka Topola in Mladost Lučani. TSC je odigral eno od svojih najboljših tekem te sezone in zmagal z visokih 4:1. Domačini so povedli že v 2. minuti tekme, nato pa so v drugem polčasu dodali še tri zadetke. V 74. minuti so do gola prišli tudi Lučanci, ko je zadel Marko Veličković, a je bil to samo obliž na rano.

Na Banovem brdu sta se pomerila Čukarički in Spartak. Domači Čukarički je do vodstva z 2:0 prišel na zelo zanimiv način, saj je njihov krilni napadalec Luka Adžić dosegel dva neverjetna zadetka neposredno po izvajanju iz kota. Prvi njegovem prvem zadetku je malce slabše reagiral vratar Spartaka Aleksandar Vulić, pri drugem pa je Adžić odlično izvajal udarec iz kota, saj se je žoga od vratnice odbila v gol. Takoj po drugem zadetku domačinov je Spartak z golom Martinovića zmanjšal vodstvo na 2:1, v 81. minuti tekme pa je izkušeni Ubiparip rezultat izenačil. Gostje so bili celo blizu zmage, a je vratar Filipović z odličnim posredovanjem to preprečil.

V Beogradu je Partizan gostil Napredak. Črno-beli so tekmo začeli zelo napadalno, a je bilo moč opaziti, da jim je manjkal razigrani Saldanha in poškodovani centralni branilec Kovačević. Kljub napadom domačinov so v 33. minuti tekme zadeli gostje, ko je Andrija Majdevac premagal Jovanovića na golu Partizana. Veliko govora je bilo o enajstmetrovki v 71. minuti tekme, ko je Nikolić padel v kazenskem prostoru Napredka, a se sodniki niso odločili za najstrožjo kazen. Rdeči karton je v 89. minuti tekme dobil tudi pomočnik glavnega trenerja Partizana Marko Jovanović.

Na stadionu Čair je Radnički iz Niša pričakal Crveno zvezdo, ki bi v primeru zmage preskočila vodilni Partizan. Oslabljeni Radnički je nedavno ostal brez glavnega trenerja Nikole Trajkovića, tokratno tekmo pa je vodil kar športni direktor Aco Jovanović. Že na samem začetku tekme je Zvezda svojega nasprotnika pritisnila na svojo polovico, kar je bilo tudi pričakovano. V 34. minuti tekme so rdeče-beli povedli z golom Kange, nato pa so domačini imeli priložnost za izenačenje, a je ta priložnost ostala neizkoriščena. Za končnih 0:2 pa je v 87. minuti tekme poskrbel Katai, ko je z golom pokazal svoje nogometne sposobnosti.

Novi Pazar je gostil Voždovac, ki je v izdihljajih tekme prišel do svoje prve spomladanske točke v prvenstvu. Domači so do 55. minute z goloma Soumaha vodili z 2:1, a je debitant Nikola Savić v 4. minuti sodnikovega dodatka izid izenačil.

Javor je na svojem stadionu prišel do izjemno pomembnih treh točk proti Radniku iz Surdulice, ko je zmagal z 2:1. IMT je proti Vojvodini na domačem terenu z igralcem manj izgubil s 1:3. Razigrani Radnički 1923 je proti Železničarju iz Pančeva vpisal svojo sedmo zaporedno zmago, in se povzpel na zelo visoko četrto mesto.