Oblačno Humidity: 88%

Dinamo v izdihljajih tekme do zmage proti Rijeki

Tokranto kolo elitnega hrvaškega nogometa je ponudilo zanimiva srečanja. Osijek je v končnici tekme prišel do izenačenja proti Lokomotivi, Hajduk je po remiju proti Varaždinu zamudil možnost, da skoči na sam vrh lestvice, Rudeš je proti Istri 1961 dosegel svoj prvi zadetek po 1. novembru, Gorica pa je proti Slaven Belupu prekinila niz osmih tekem brez zmage. Derbi kroga med Dinamom in Rijeko je v izdihljajih tekme odločila enajstmetrovka.

Lokomotiva - Osijek 1:1
Prvo tekmo 24. kola sta v Zagrebu odigrala Lokomotiva in Osijek. Srečanje so boljše odprli domačini, saj so v 32. minuti po predložku Goričana in zadetku Smakaja prišli do vodstva. Rezultat je ostal nespremenjen do pozne 94. minute, ko je z enajstmetrovke bil natančen Mierez, in postavil končnih 1:1. Po remiju je Osijek obdržal 5 točk prednosti pred Lokomotivo.

Varaždin - Hajduk 1:1
V 40. minuti je Belcar po lepem protinapadu svoje ekipe in predložku Drožđeka z glavo premagal gostujočega vratarja Lučića. V 52. minuti so nato ostali brez izključenega Dabre, kar je Hajduk uspel izkoristiti. V 66. minuti je z odličnim strelom od daleč za izenačenje poskrbel Hajdukov Niko Sigur, kar je bilo dovolj za delitev točk.

Istra 1961 - Rudeš 2:1
Rudeš je zadetek nazadnje dosegel 1. novembra proti Rijeki, tokrat pa so proti Istri 1961 rabili samo 6. minut, da so ga dosegli. Strelec je bil povratnik v SuperSport HNL Fran Karačić. Mario Čuić je v 22. minuti po lepi uigrani akciji iz kota dosegel zadetek za izenačenje, nato pa v končnici prvega polčasa dobil drugi rumeni karton, kar je pomenilo, da je Istra morala celoten drugi polčas odigrati z igralcem manj. Kljub temu so domačini prišli do popolnega preobrata, zmagovalni zadetek pa je v 78. minuti dosegel Ante Erceg, nedolgo za tem, ko je vstopil v igro.

Dinamo - Rijeka 1:0
Na Maksimiru sta derbi kroga odigrala Dinamo in Rijeka. V prvem polčasu je najboljšo priložnost za zadetek imel Petković, ki je dobro udaril z glavo, a je žogo na golovi črti zaustavil branilec Rijeke Radeljić. Drugi polčas je ponudil veliko priložnosti s strani obeh ekip, a žoga nikakor ni hotela v gol. V pozni 95. minuti pa je Dinamo iz enajstmetrovke dobil priložnost za vse tri točke. Brodić je prevzel odgovornost in poslal žogo v eno stran, vratarja Rijeke pa v drugo, ter zadel za končnih 1:0.

HNK Gorica – Slaven Belupo 1:0
Gorica je v tekmo vstopila po kar osmih tekmah brez zmage in po šestih zaporednih porazih, kar jo ni navdajalo z samozavestjo. Edini gol na srečanje je v 60. minuti po predložku iz kota odločil Slovenec Tim Matavž, ki se je po gneči v kazenskem prostoru najbolje znašel, in premagal vratarja Slaven Belupa.