Oblačno Humidity: 77%

Inter napolnil mrežo Atalante, Torino zmagal v Benetkah

Danes sta bili na sporedu uvodni nogometni tekmi 3. kroga italijanskega prvenstva. Torino je v izdihljajih tekme premagal Venezio z 1:0, slovenski nogometaš v vrstah beneške ekipe Domen Črnigoj pa ni dobil priložnosti za dokazovanje. Milanski Inter je visoko ugnal Atalanto s 4:0. Inter in Torino sta na vrhu razpredelnice, oba imata po sedem točk.

Branilec naslova Inter je na San Siru povedel že v tretji minuti po avtogolu albanskega branilca Berata Djimsitija, na 2:0 pa je sedem minut kasneje povišal Nicolo Barella. Milančani so v drugi polovici tekme dosegli še dva gola, oba v režiji Francoza Marcusa Thurama. Prvega je zabil v 47., drugega pa v 56. minuti.

Torino je v sami končnici zlomil odpor Venezie, edini gol pa je v 86. minuti dosegel Saul Coco.

Konec tedna bodo še preostale tekme 3. kroga. Sobotni pari so Bologna - Empoli, Lecce - Cagliari, Lazio - Milan in Napoli - Parma, nedeljski pa Fiorentina - Monza, Genoa - Verona, Juventus - Roma in Udinese - Como.