Oblačno Humidity: 61%
20°C

Lech, Fiorentina in Basel četrtfinalisti konferenčne lige

V nogometni konferenčni ligi danes igrajo povratne tekme osmine finala.

Po popoldanskih obračunih so znani še trije potniki v četrtfinale, napredovanje so si zagotovili Lech Poznanj, Fiorentina in Basel, slednji šele po enajstmetrovkah. Že v sredo pa je bil uspešen Gent. Zvečer so na sporedu še zadnji štirje dvoboji.

Lech, ki je že na prvi tekmi zmagal z 2:0, je dosegel še eno visoko zmago proti Djurgardensu. Najprej je za zanesljivo napredovanje poskrbel Filip Marchwinski, v sodnikovem dodatku pa sta zadela še Kvika Kvekveskiri in Michal Skoraš za končnih 5:0 v seštevku obeh tekem.

Podobno prepričljiva je bila tudi Fiorentina. V prvem polčasu je sicer turški Sivaspor izenačil skupni izid po zadetku Erdogana Yesilyurta, a je bilo nadaljevanje nato italijansko. Še ob koncu prvega dela je izenačil Arthur Cabral, za vodstvo je poskrbel Nikola Milenković, ob koncu tekme pa so si najprej Turki zabili avtogol (Dimitrios Goutas), Gaetano Castrovilli pa je tik pred koncem le še potrdil napredovanje Fiorentine.

Zelo blizu napredovanju je bil Slovan Bratislava, ki je po 2:2 na prvi tekmi na domači vodil z 2:0 po 17 minutah (Malik Abubakari, Juraj Kučka) in imel še v 90. v rokah četrtfinale. A Zeki Amdouni je na zadnji akciji v rednem delu izenačil in izsilil podaljšek. Ta golov ni prinesel, pri strelih z bele točke pa so bili precej uspešnejši Švicarji. Domači so zadeli le enkrat, gostje pa vse štiri poskuse in na koncu s 4:1 po enajstmetrovkah oziroma s 3:2 na drugi tekmi napredovali v četrtfinale.

Že v sredo je Gent premagal Istanbul Basaksehir s 4:1. Zvečer so še štirje dvoboji, AZ Alkmaar je Lazio pričakal s prednostjo 2:1, prva tekma med Villarrealom in Anderlechtom se je končala z 1:1, Nica bo imela proti Šerifu iz Tiraspola prednost 1:0, West Ham pa proti AEK Larnaki 2:0.