Oblačno Humidity: 60%
18°C
11°C / 21°C

Lopez z goloma zagotovil zmago Barceloni proti zadnji ekipi DP

Fermin Lopez je z dvema goloma v 14. in 67. minuti poskrbel za zmago Barcelone v 36. krogu španskega nogometnega prvenstva in za zmago z 2:0 na gostovanju proti zadnjeuvrščeni Almerii.

Nogometaši iz katalonske prestolnice so na drugem mestu za Realom iz Madrida, ki je že prvak, in imajo štiri točke prednosti pred tretjo Girono.

Do konca prvenstva sta le še dva kroga. Barcelona si lahko dokončno zagotovi drugo mesto in s tem nastop v španskem superpokalu, ki bo v Savdski Arabiji, že na nedeljski tekmi pred svojimi gledalci proti ekipi Rayo Vallecano.

Na preostalih zadnjih sinočnjih srečanjih kroga je Real Sociedad z edinim golom Andrea Silve že v tretji minuti ugnal Valencio, Las Palmas in Betis Sevilla pa sta igrala 2:2.

Za prve sta v drugem obračunu zadela Alex Suarez (27.) in Alberto Moleiro (64.), tretji strelec je bil Mika Marmol, ki pa je prispeval avtogol za Betis (21.). Uspešen je bil še Ayoze Perez (49.).

V boju za evropska tekmovanja sta bili pomembni obe srečanji, po katerih je Real Sociedad na šestem mestu lestvice. Za evropsko ligo se borita Sociedad in sedmi Real Betis, med njima je le točka razlike. V predzadnjem krogu bo v nedeljo Betis v Sevilli bržkone v odločilni partiji gostil Sociedad.