Oblačno Humidity: 79%

Manchester City s Haalandom in De Bruynejem do zmage

Prvak angleške nogometne lige Manchester City je v drugem krogu zabeležil zanesljivo zmago proti novincu Ipswichu. Slavil je s 4:1 (3:1), glavni delež k temu pa sta prispevala Erling Haaland in Kevin De Bruyne.

Ipswich je sicer povedel že v sedmi minuti, ko je zadel Sammie Szmodics. Toda sledil je silovit odgovor varovancev Pepa Guardiole, ki so med 12. in 16. minuto zadeli trikrat. Haaland je najprej izkoristil enajstmetrovko, dve minuti kasneje pa je vodstvo sinjemodrim zagotovil De Bruyne. Ta se je nato izkazal še s podajo Haalandu za 3:1.

V drugem delu je padel le en zadetek, do "hat-tricka" pa je v 89. minuti prišel norveški zvezdnik, ki je zdaj pri štirih golih po dveh krogih tekmovanja.

City je tako na vrhu s šestimi točkami ujel Brighton, ki je v izdihljajih dvoboja doma ugnal Manchester United z 2:1. Tri točke je Brightonu priskrbel Joao Pedro v peti minuti sodnikovega dodatka. Pred tem je za vodstvo domačih zadel Danny Welbeck (32.), izenačil pa je Amad Diallo v 60. minuti.

Rdeči vragi so nato zadeli še drugič, a zaradi ogleda posnetka v sobi za Var ostali brez vodstva. Strel Alejandra Garnacha bi končal v prazni mreži, a je na golovi črti žoga zadela Joshuo Zirkzeeja, ki je bil v prepovedanem položaju.

Zanesljivo je s tekmeci iz Liverpoola opravil tudi Tottenham. Londončani so bili od Evertona boljši s 4:0. V prvem polčasu sta zadela Yves Bissouma (14. minuta) in Son Heung-Min (25.), v drugem pa Cristian Romero (71.) in drugič Son (77.).

Na preostalih tekmah je West Ham z 2:0 v gosteh premagal Crystal Palace, Fulham je slavil proti Leicestru z 2:1, Nottingham Forest pa je v gosteh ugnal Southampton z 1:0.

Ob 18.30 bo še tekma Aston Villa - Arsenal. Obe zasedbi sta v prvem krogu slavili.

V nedeljo bodo še tekme Bournemouth - Newcastle, Wolverhampton - Chelsea in Liverpool - Brentford.