Oblačno Humidity: 90%

Milan po zmagi tri točke pred Juventusom

Nogometaši Milana so po zmagi s 3:1 v gosteh proti Veroni po 29. krogu italijanskega prvenstva prednost pred Juventusom povišali na tri točke. Daleč pred obema je še naprej Inter, ki je danes gostil Napoli in remiziral 1:1. Inter ima na vrhu 14 točk naskoka pred mestnim rivalom.

Juventus je na prvi tekmi današnjega sporeda doma le remiziral proti Genoi. Kljub premoči na zelenici in več strelom proti vratom (17:5) so gosti zdržali in iz Torina odnesli točko.

Stara dama je tako povišala zaostanek za Milanom, ki je na drugi tekmi s 3:1 premagal Verono. V 44. minuti je zadel Theo Hernandez, v drugem pa je hitro zadel še Christian Pulisic v 50. minuti. Zaostanek je po lepem zadetku od daleč znižal Tijjani Noslin v 64. minuti, tri točke za rdeče-črne pa je v 79. minuti potrdil Samuel Chukwueze.

Roma je doma z 1:0 ugnala Sassuolo, edini zadetek na dvoboju je v 50. minuti dosegel Lorenzo Pellegrini. Ob 18. uri bi se morala začeti še tekma med Atalanto in Fiorentino, a je bila zaradi zdravja direktroja kluba iz Firenc Giuseppeja Barona prestavljena, je sporočilo vodstvo lige. Kot piše francoska tiskovna agencija AFP, naj bi Barone po poročanju italijanskih medijev doživel srčni napad.

V večernem terminu je vodilni Inter gostil prvake prejšnje sezone Napoli. Milančane je v vodstvo v 43. minuti popeljal Matteo Darmian, v 81. minuti je za Neapeljčane izenačil Juan Jesus.

Inter ima na vrhu serie A 76 točk, Milan je pri 62, Juventus pa pri 59. Bologna je četrta s 54 in se zaenkrat oklepa mesta, ki prihodnjo sezono prinaša nastop v ligi prvakov.

V petek je Bologna z 1:0 ugnala Empoli, Torino je bil v soboto z 2:0 boljši od Udineseja Jake Bijola in Sandija Lovrića, ki sta odigrala celo tekmo, Monza je premagala Cagliari z 1:0, Lecce Salernitano z enakim izidom, Frosinone Matjaža Kamenšek Pahiča (ni ga bilo v kadru) pa je izgubil proti Laziu z 2:3.