11°C / 15°C

Monaco v izdihljajih tekme do nove zmage

Nogometaši Monaca še naprej držijo korak z vodilnim Paris Saint-Germainom.

V 6. krogu so Monačani doma premagali Montpellier z 2:1.

V Monaku je Montpellier povedel z 1:0. Rabby Nzingoula je zadel v 16. minuti, v 32. pa je izid poravnal Folarin Balogun. Lamine Camara pa je v osmi minuti sodniškega dodatka drugega polčasa prinesel zmago Monacu.

Pred tem sta se ekipi Lensa in Nice razšli z 0:0, Le Havre pa je izgubil proti Lillu z 0:3. Vse tri gole je dosegel Jonathan David, in sicer v 23., 35. in 79. minuti. Kanadčan je zdaj pri skupno petih zadetkih.

V petek je Auxerre premagal Brest s 3:0, PSG pa je bil s 3:1 boljši od Rennesa. Dva gola je prispeval Bradley Barcola, s šestimi goli vodilni strelec lige.

V nedeljo bo Toulouse Mihe Zajca igral proti Lyonu, zadnjeuvrščeni Angers bo gostil Reims s trenerjem Luko Elsnerjem, Nantes bo gostil St. Etienne, Strasbourg pa Marseille. Slednji bi se z zmago spet točkovno izenačil z vodilnima PSG in Monacom.