12°C / 16°C
11°C / 15°C
10°C / 17°C

Napoli ostaja na vrhu serie A, Venezia pri dnu

Napoli je z zmago v uvodnem obračunu sedmega kroga proti Comu vsaj še za en teden podaljšal vodstvo v italijanskem nogometnem prvenstvu, Venezia Domna Črnigoja pa je doživela peti poraz in ostaja v coni izpada.

Junak zmage Napolija na stadionu Diego Armado Maradona je bil Romelu Lukaku, ki je bil dvakrat podajalec in hkrati natančen izvajalec najstrožje kazni na začetku drugega dela za 2:1.

Prvi zadetek so Neapeljčani dosegli že v 25. sekundi tekme - zadel je Scott McTominay, zmago s 3:1 pa je potrdil David Neres v zadnjih minutah dvoboja.

Zasedba Antonia Conteja ima po peti zmagi 16 točk, Juventus s tekmo manj in 12 točkami je drugi, Milan, Inter in Torino pa sledijo z enajstimi točkami.

Verona je premagala Venezio z 2:1, gol za zmago pa si gostje zabili sami v 81. minuti. Domen Črnigoj si je dvoboj ogledal s klopi.

V soboto so na sporedu dvoboji Udinese - Lecce, Atalanta - Genoa in Inter - Torino, v nedeljo pa Juventus - Cagliari, Bologna - Parma, Lazio - Empoli, Monza - Roma in Fiorentina - Milan.