7°C / 17°C
5°C / 17°C
9°C / 18°C

Newcastle izkoristil slab drugi polčas Manchester Uniteda v Londonu

Nogometaši Newcastla so izkoristili spodrsljaj Manchester Uniteda proti Tottenhamu in se točkovno oddaljili na tretjem mestu angleškega prvenstva. Srake so v 33. krogu v gosteh s 4:1 premagale Everton, medtem ko so rdeči vragi v Londonu zapravili vodstvo z 2:0 in po slabem drugem polčasu osvojili točko.

Na lestvici to pomeni, da ima Newcastle 62 točk, United pa je pri 60. Vseeno se zdi nastop v ligi prvakov v prihodnji sezoni za rdeče vrage zapečaten, saj imajo šest točk več od petouvrščenega Tottenhama. Ta je odigral dve tekmi več.

Aston Villa je na šestem mestu točkovno poravnana s Tottenhamom, prav tako pa je odigrala 33 tekem. Liverpool je po 32 tekmah sedmi s točko manj od omenjenih tekmecev.

V Londonu je United v prvem polčasu ves čas pretil, si priigral številne priložnosti, v zadnjem času nebogljenim nogometašem Tottenhama pa zabil dva gola. Zadela sta Jadon Sancho (7.) in Marcus Rashford (44.). V drugem polčasu je bil Tottenham precej bolj nevaren. V 56. minuti je izid znižal Pedro Poro, v 79. pa je izenačil Heung-min Son.

V Liverpoolu je Newcastle potrdil dobro formo z novo visoko zmago. Varovanci Eddieja Howa so na zadnjih dveh tekmah zabili kar deset zadetkov. V nedeljo so Tottenham premagali s 6:1, danes pa so dosegli še štiri gole. Pod njih so se podpisali Callum Wilson (28., 75.), Joelinton (72.) in Jacob Murphy (81.). V 80. minuti je za domače zadel Dwight McNeil.

Na edini preostali današnji tekmi je Bournemouth v gosteh zabeležil pomembno zmago v boju za obstanek. Southampton, ki je ostal na dnu razpredelnice, je ugnal z 1:0 in napredoval na 14. mesto. S tem ima Bournemouth sedem točk naskoka pred cono izpada.

Na vrhu je po sredinem porazu z 1:4 na derbiju proti Manchester Cityju sicer ostal Arsenal, ki pa ima le še dve točki naskoka pred meščani ob dveh odigranih tekmah več.