Oblačno Humidity: 84%

Nogometaši Olimpije z odliko opravili prvi del posla

Nogometaši Olimpije so na prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo premagali Šerif Tiraspol s 3:0 (1:0). Povratna tekma bo čez en teden v Moldaviji.

Ljubljanski ekipi gre na začetku sezone 2024/25 vse kot po maslu. Izbranci Victorja Sancheza so dobili še šesto uradno tekmo. Z njo so si postavili dobre temelje za povratno tekmo, v primeru uspeha bodo v naslednjem krogu igrali proti poražencu dvoboja Elfsborg - Rijeka.

Olimpija je dobro začela tekmo, imela terensko pobudo, v osmi minuti pa zapravila lepo priložnost, ko je do strela v osrčju kazenskega prostora prišel Dino Kojić, vendar meril preveč po sredini.

Blizu zadetku je bil v 27. minuti Ahmet Muhamedbegović, ko se je odločil za strel s 25 metrov in zadel vratnico. Olimpija je bila sicer še naprej boljši tekmec, moldavska ekipa, v njeni začetni postavi sicer ni bilo niti enega Moldavca, pa ni resneje ogrozila Matevža Vidovška.

Zato pa je ljubljanska znova zagrozila v sodniškem dodatku prvega polčasa. Kojić je prodrl v kazenski prostor, tam ga je spotaknil Matheus Lins, tako da je sodnik pokazal na belo piko. Za strel z nje se je odločil Pedro Lucas in žogo poslal pod prečko za zasluženo vodstvo z 1:0.

V uvodu drugega polčasa ni bilo posebej razburljivih dogodkov, je pa v 59. minuti gostujoča obramba dobro posredovala po nevarnem strelu Jorgeja Silve z desne strani kazenskega prostora. Nevarno je bilo tudi v 63. minuti, vendar je tudi Kojić zgrešil z desne strani kazenskega prostora.

Dve minuti pozneje pa je ljubljanska zasedba le podvojila prednost, v protinapadu je Lucas na koncu lepo oddal žogo za hrbet Šerifove obrambe do Agustina Doffa, slednji pa je nato stekel do roba kazenskega prostora in zadel za 2:0.

Ob čisto nenevarnih gostih je bilo v 84. minuti že povsem zasluženih 3:0 za domačo ekipo, strelec je bil David Sualehe, ki je streljal z zunanjim delom čevlja z roba kazenskega prostora.

* Stadion Stožice, sodniki: Fotias, Meintanas, Nikolakakis (vsi Grčija).
* Strelci: 1:0 Lucas (45+4.), 2:0 Doffo (65.), 3:0 Sualehe (84.).
* Olimpija: Vidovšek, Sualehe, Muhamedbegović, Ratnik, Silva, Agba, Doffo, Ne. Motika (od 90+2. Lasickas), Kojić (od 83. Thalisson), Boultam (od 83. Brest), Lucas (od 70. Durdov).
* Šerif: Al-Tumi, Jureškin, Lins (od 78. Akanbi), Behiratche, Pata, Kyabou, Boakye, Yade, Ademo (od 78. Badolo), Fernandes, Mbekeli (od 57. Allach).
* Rumena kartona: Muhamedbegović; Lins.