Oblačno Humidity: 81%

Olimpija brez težav v zadnji kvalifikacijski krog konferenčne lige

Nogometaši Olimpije so na povratni tekmi 3. kroga v gosteh premagali Šerif Tiraspol z 1:0 (0:0). Ljubljančani, ki so prvi obračun dobili s 3:0, so se tako prebili v zadnji kvalifikacijski krog tega tekmovanja. V njem se bodo merili z Rijeko.

Ljubljanska zasedba je v Moldavijo potovala z izvrstno popotnico v obliki treh zadetkov prednosti. Čeprav so v taboru slovenskega predstavnika kljub visoki prednosti ostali previdni v napovedih, pa se je tako kot v Stožicah pokazalo, da je bil strah odveč. Olimpija je brez težav preskočila novo evropsko oviro, naslednja pa bo Rijeka z Dejanom Petrovičem, ki je izpadla v kvalifikacijah evropske lige proti Elfsborgu.

Uvod tekme je minil v igri brez priložnosti, čeprav Olimpiji ni bilo treba napadati, pa je v 13. minuti Jorge Silva presenetil Roka Jureškina, ob njem pa je v bitki za žogo v kazenskem prostoru ljubljanski nogometaš padel. Sodniki so pregledali posnetek, a na koncu dosodili zgolj kot.

Moldavci si v tem obdobju kljub visokemu zaostanku niso znali priigrati kakšne resnejše akcije, Olimpija je brez težav preprečevala vsako namero znova precej anemičnih domačinov. Polčas se je tako glede na prikazano povsem pričakovano končal brez zadetkov. Je pa moral strateg gostov Victor Sanchez že pred koncem prvega polčasa poseči po menjavi, mladega Dina Kojića je zaradi poškodbe zamenjal Nemanja Motika.

Tudi uvod drugega polčasa ni ponudil nič bolj dinamične predstave, nevarnega strela enih ali drugih še kar ni bilo. V 64. minuti je sicer pred vrati z drsečim startom moral posredovati Marcel Ratnik, a tudi takrat ni bilo posebne drame. Šele v 68. minuti so domači izpeljali resno akcijo in prišli do odprtega strela z dobrih desetih metrov, vendar je Moussa Kyabou meril preveč po sredini.

V 80. minuti je prvič resno zagrozila tudi Olimpija, od daleč je poskusil David Sualehe, vendar se je izkazal domači vratar, v 84. je Ivan Durdov preveč okleval s strelom, malce zatem pa je Nemanja Motika priigral enajstmetrovko, ki jo je v 87. minuti tudi sam uspešno izvedel za 1:0. Že v 90. minuti pa je najprej Vidovšek izvrstno reagiral po strelu Petra Adema iz bližine, slednji pa je nato zadel še prečko.

* Arena Šerif, sodniki: Mariani, Bindoni, Tegoni (vsi Italija).
* Strelec: 0:1 Ne. Motika (87./11 m).
* Šerif Tiraspol: Celeadnic, Jureškin, Behiratche, Boakye, Despotovski, Yade (od 88. Mbekeli), Mija, Kyabou (od 88. Riak), Fernandes (od 78. Ademo), Badolo, Akanbi (od 69. Allach).
* Olimpija: Vidovšek, Sualehe, Muhamedbegović, Ratnik, Silva (od 85. Lasickas), Agba, Doffo, Boultam (od 74. Pinto), Kojić (od 45. Ne. Motika), Florucz (od 74. Brest), Lucas (od 74. Durdov).
* Rumeni kartoni: Kyabou, Mija, Ademo.