Oblačno Humidity: 80%

Panathinaikos in Legia tudi v konferenčni ligi

Grški Panathinaikos, katerega člani so Adam Gnezda Čerin, Andraž Šporar in Benjamin Verbič, ter poljska Legia, za katero igra Blaž Kramer, sta bila uspešna v zadnjem kvalifikacijskem krogu za preboj v ligaški del konferenčne lige.

Panathinaikos, pri katerem je od Slovencev tokrat igral spet le Adam Gnezda Čerin, in sicer do 61. minute, se je meril z Lensom. Francozi so prvo tekmo dobili z 2:0, v Atenah pa so bili z 2:0 boljši Grki, pri katerih sta v drugem polčasu zadela Facudno Pellistri in Tete.

Kramerjeva Legia je proti Driti dobila že prvi obračun, izid je bil 2:0, povratno tekmo v gosteh pa so Poljaki dobili z 1:0. Kramer je igral do 69. minute, edini gol pa je dosegel Tomaš Pekhrat, ki je zamenjal prav Kramerja.

Manj uspeha je imel Matija Boben s Clujem. Potem ko so Romuni prvo tekmo dobili z 1:0, je ciprski Pafos slavil na povratni s 3:0. Jaja, David Goldar in Muamer Tanković z bele pike so bili strelci.

Brez skupinskega dela je že v sredo ostal Partizan z Mariom Jurčevićem, tega je izločil belgijski Gent.

V ligaškem delu, žreb bo danes, bodo ob Gentu sicer igrali še slovenska Olimpija in Celje, Chelsea, Koebenhavn, Lask Linz, Betis, Istanbul Basaksehir, Molde, Legia, Heidenheim, Djurgarden, Apoel Vida Belca, Omonia, HJK Helsinki, Vitoria Guimaraes, Astana, Cercle Brugge, Shamrock Rovers, The New Saints, Lugano, Hearts, Mlada Boleslav, Petrocub, St. Gallen, Panathinaikos, Bačka Topola, Jagiellonia Dušana Stojinovića, Larne, Dinamo Minsk, Pafos, Vikingur Reykjavik, Noah, Borac Banjaluka Aleksa Pihlerja, Rapid Dunaj in Fiorentina.