Oblačno Humidity: 79%
15°C
11°C / 21°C

Real Madrid s točko iz Las Palmasa, visoka zmaga Girone

Nogometaši madridskega Reala so v tretjem krogu španskega prvenstva na gostovanju pri Las Palmasu iztržili zgolj točko po remiju z 1:1. Na drugi današnji tekmi je Girona visoko s 4:0 odpravila Osasuno.

Madridčani so vpisali še drugi remi na tretji tekmi nove sezone in so s petimi točkami na četrtem mestu la lige, s štirimi točkami zaostanka za vodilno Barcelono.

Domači so hitro šokirali kraljevi klub, ko je v peti minuti za vodstvo zadel Alberto Moleiro. Končni izid je v 69. minuti po strelu z enajstmetrovke postavil Vinicius Junior.

Girona je proti Osasuni prišla do prve letošnje zmage in skočila na sedmo mesto s štirimi točkami. V prvem delu je zadel Bryan Gil (34.), v drugem pa so zmago potrdili Viktor Cigankov (53.), Abel Ruiz (56.) in Cristhian Stuani (90.).

Tretji krog la lige sta že v ponedeljek odprla Villarreal in Celta Vigo, po pravem festivalu golov je s 4:3 slavila rumena podmornica, ki je trenutno tudi druga zasedba španske lige s sedmimi točkami. Celta je tretja s šestimi.

Stoodstotna Barcelona je za tretjo zmago v uvodu sezone v torek z 2:1 premagala Rayo Vallecano. Mallorca in Sevilla sta se razšli brez golov.

Nogometaši madridskega Atletica, katerega barve nosi tudi slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, so v sredo doma proti Espanyolu le remizirali z 0:0. Za Atletico je to drugi remi letos, ob še eni zmagi pa so trenutno pri petih točkah na petem mestu. Povratnik med elito Espanyol je po drugi strani prišel do prve točke v novi sezoni.

Na preostalih sredinih tekmah je Athletic iz Bilbaa z 1:0 ugnal Valencio, Alaves je z 2:1 slavil v gosteh pri Real Sociedadu, tekma med Real Valladolidom in Leganesom pa se je končala brez golov.

Tretji krog sicer ostaja nepopoln, saj je tekma Betisa in Getafeja preložena.