9°C / 14°C
8°C / 19°C
14°C / 18°C

Slovenski obračun brez zmagovalca, Stojinović do zmage v izdihljajih

Potem ko so v sredo izgubili nogometaši Celja ter danes igralci Olimpije, sta se v 1. krogu konferenčne lige med seboj srečala kluba s številčno slovensko udeležbo. Banjaluški Borac je gostil Panathinaikos, ekipi sta se razšli z 1:1.

Člani Borca so Aleks Pihler, Sandi Ogrinec in Gregor Bajde, tega sicer tokrat zaradi poškodbe ni bilo v ekipi, igralci Panathinaikosa pa so Andraž Šporar, Adam Gnezda Čerin in Benjamin Verbič. Slednji je sicer že precej časa na stranskem tiru in ga pričakovano bi bilo v kadru grške zasedbe. Ta je povedla v 11. minuti po golu Anastasiosa Bakasetasa, domača pa izenačila v 50. minuti, strelec je bil Đorđe Despotović.

Slovenija ima v konferenčni ligi še dva Slovenca. Dušan Stojinović je z Jagiellonio gostoval v Koebenhavnu in zmagal z 2:1. Danci so povedli v 12. minuti z golom Pantelisa Hatzidiakosa, Poljaki pa izenačili v 51., ko je bil uspešen Afimico Pululu. Zmagoviti gol je dosegel Darko Čurlinov v 97. minuti.

Gostoval je tudi vratar Vid Belec s ciprskim Apoelom pri irskih Shamrock Rovers in igral 1:1. Irci so od 50. minute igrali z igralcem manj, Ciprčani pa so številno prednost unovčili v 58. minuti prek Konstantinosa Laifisa. A do zmage jim ni uspelo, v 92. minuti je izid izenačil Dylan Watts.

Celje je v torek v gosteh izgubilo proti Vitorii Guimaraes z 1:3, Olimpija pa danes z 1:2 v Heidenheimu.

Od preostalih tekem velja omeniti slavje Cercleja Bruggea, tudi tekmeca Olimpije v 5. krogu, Belgijci so doma premagali St. Gallen s 6:2, pri čemer je Kevin Denkey dosegel tri gole ter prispeval dve podaji. Gary Magnee je dodal dva gola.

Dva gola je prispeval tudi Andronikos Kakulis k zmagi Omonie proti Vikingurju Reykjaviku s 4:0, dvakrat pa je bil uspešen tudi Joao Correia pri zmagi Pafosa pri Petrocubu s 4:1.

Od izrazitih favoritov se je na Poljskem opekel Betis, ki je z 0:1 izgubil proti Legii, Chelsea je pričakovano s 4:2 premagal Gent, Fiorentina pa z 2:0 The New Saints.