Izvršna direktorica družbe Evelyn Palla je za nemške medije pojasnila, da so razmere uspeli stabilizirati z uporabo zasilnega sistema. Ob tem je napovedala preiskavo vzroka motnje.
Težave je povzročila napaka v sistemu GSM-R, ki omogoča komunikacijo med strojevodji in centri za nadzor železniškega prometa. Zaradi motnje so bili prizadeti mestni, regionalni in medkrajevni vlaki po vsej državi.
Številni potniki so ostali na postajah ali obtičali med potjo, pred informacijskimi pulti pa so nastale dolge vrste. Deutsche Bahn je prizadetim potnikom zagotovil kupone za taksi prevoze in hotelske namestitve.
Prvi vlaki so po odpravi težav ponovno začeli voziti okoli pol ene ure po polnoči. Kljub temu v podjetju opozarjajo, da bo ponovna vzpostavitev običajnega voznega reda trajala še nekaj časa, zato so tudi v jutranjih urah pričakovane zamude in odpovedi posameznih vlakov.
