Oblačno Humidity: 83%
15°C

Italijanski vaterpolisti suvereno do bronastega odličja

Vaterpolisti Italije so na evropskem prvenstvu na Hrvaškem osvojili bronasto kolajno, potem ko so na odločilni tekmi premagali Madžarsko visoko z 12:7 (4:1, 4:2, 2:1, 2:3). Trikratni evropski prvaki so osvojili skupaj že 12. odličje na prvenstvu Stare celine.

Ekipa z Apeninskega polotoka je tekmo odločila v svoj prid že v prvem polčasu, ki ga je dobila z 8:3, najkasneje po tretji četrtini in vodstvu z 10:4 pa je bil zmagovalec znan. Azzurri so zaigrali popolnoma drugače kot v skupinskem delu, ko se je zmage z 10:5 veselila Madžarska, in zasluženo osvojili bron.

Za zmagovalce sta Andrea Fondelli in Oscar Echenique zadela po trikrat, vratar Marco del Lungo pa je zbral devet obramb. Tri gole je na nasprotni strani dosegel tudi Vince Vigvari.

Dejstvo pa je, da Madžari, kljub temu, da so nastopili s pomlajeno ekipo, z izkupičkom niso zadovoljni. V anale so se doslej zapisali s 13 zlatimi kolajnami, skupaj so v preteklosti na evropskih prvenstvih osvojili 26 kolajn.

Že popoldan je Srbija v boju za 7. mesto premagala Romunijo kar z 18:7. Za peto mesto se bosta udarili reprezentanci Grčije in Črne gore, ob 20.15 pa bo na bazenu Mladosti v Zagrebu na sporedu še veliki finale med Hrvaško in Španijo.

Naslednje evropsko prvenstvo bo čez dve leti v Beogradu.