Oblačno Humidity: 84%

Triglav za drugo krono AWL z Opatijo

Vaterpolisti kranjskega Triglava, branilci naslova, bodo danes ob 18.30 v Banjaluki igrali finale druge izvedbe lige AWL. Njihov tekmec bo hrvaška Opatija. V petkovem polfinalu je Triglav premagal drugo ekipo zagrebške Mladosti z 8:5 (2:0, 3:1, 2:3, 1:1), Opatija pa je bila s 15:14 (4:3, 6:3, 2:2, 3:6) boljša od avstrijske ekipe ASW Strock Wien.

V polfinalu so za Triglav zadeli: Nikola Rajlić, Jaša Lah 2, Dejan Gostić, Nace Štromajer, Jan Justin in Aljaž Troppan 2.

Na tekmi sta vsaj v uvodu izstopali obe obrambi in slovenski prvaki so povedli šele v šesti minuti, ko se je kot prvi med strelce vpisal šestnajstletni Nace Štromajer, tik pred prvim odmorom pa je vratarja Jakova Čosića premagal še dve leti starejši Nikola Rajlić.

Tudi druga četrtina se je začela po kranjskih notah, saj je že prvi napad v njej zaključil Aljaž Troppan. Vratar Triglava, Jure Beton, je prvič moral po žogo v svoji mreži šele sredi druge četrtine, ko ga je premagal Fran Dobrić, toda Dejan Gostić ob igralcu več in Jaša Lah s petih metrov sta poskrbela za to Gorenjci na odmor odšli s prednostjo štirih golov.

Ko sta v tretji četrtini Jan Justin in Lah s svojim drugim golom svoji ekipi priborila šest golov prednosti (7:1), je bila tekma odločena.

Dan prej je Triglav v četrtfinalu premagal domači Borac kar z 18:4 (4:1, 2:2, 7:1, 5:0). Za Triglav so zadeli: Filip Cvijanović Tepina, Nikola Rajlić 5, Matic Rahne 2, Jaša Lah, Aleksander Paunovič 3, Nace Štromajer 3 in Aljaž Troppan 3.

Turnir v Banjaluki pa je le del izjemno ostrega ritma v marcu. Po treh zaporednih tekmah lige AWL Triglav že v sredo čaka četrtfinale slovenskega pokala z mariborskim Branikom, prihodnji teden v Kranju pa tudi prva tekma polfinala evropskega pokala challenger s švicarskim Kreuzlingenom.