Oblačno Humidity: 84%
15°C

Visoka zmaga Kranjčanov v Portu

Vaterpolisti Triglava so v prvem krogu kvalifikacijskega turnirja skupine A pokala Challenger v Portu visoko, z 18:5 (4:0, 3:1, 5:0, 6:4) premagali APOEL iz Nikozije.

Kranjčane v petek čakata dve tekmi, ob 10. uri se bodo pomerili s švicarsko ekipo Kreuzlingen, ki je danes z 12:10 (5:3, 2:3, 2:2, 3:2) premagala Vitorio iz Guimaraesa, s katero bodo slovenski državni prvaki igrali ob 17. uri.

APOEL iz Nikozije je bil za kranjsko ekipo popolna neznanka, ki jo je rešil na najboljši možni način. Varovanci Krištofa Štromajerja so že v prvi četrtini naredili dobro podlago za nadaljevanje tekme. Dosegli so štiri gole, medtem ko je Jure Beton svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, s tem pa so naredili dobre temelje za svojo prvo zmago v skupini A.

Če je bilo na začetku tekme še čutiti nekaj nervoze pri kranjskih vaterpolistih, je le-ta izginila že po dobrih treh minutah igre, ko so ciprskega vratarja Ioannisa Lemesiosa premagali Andraž Pušavec, Jaša Lah in Aleksander Cerar s strelom iz petih metrov. Boljšo igro v uvodni četrtini so Kranjčani unovčili še ob igri z igralcem več, ko je bil uspešen Aljaž Troppan.

Visoko vodstvo aktualnih slovenskih državnih prvakov ni uspavalo, še naprej so igrali zavzeto v obrambi, v napadu pa so pridno polnili nasprotnikovo mrežo, ki je ob igri z igralcem več, v tretji minuti druge četrtine, dosegel svoj prvi gol. Dosegel ga je Konstantinos Bournazos, Triglav pa je takrat vodil s 5:1. V drugi četrtini so Kranjčani sicer dosegli »le« tri gole, zato pa so bili toliko bolj učinkoviti ob menjavi strani. Za vodstvo z 9:1 je v polno zadel še ne šestnajstletni Nace Štromajer, ki iz tekme v tekmo dokazuje svojo nadarjenost. Ob koncu tretje četrtine se je z dvema zaporednima goloma izkazal še Aleksander Paunovič.

V zadnji četrtini je namesto Betona priložnost v kranjskih vratih dobil Nejc Osel, s svojim prvim mednarodnim golom pa se je izkazal še en mladi kranjski up, Filip Cvijanović Tepina, ki je zadel za 14:2. Ob koncu tekme je Kranjčanom v obrambi nekoliko popustila zbranost, kar so Ciprčani izkoristili, vendar visoka zmaga Triglav ni bila ogrožena. S štirimi goli je bil najboljši strelec Kranjčanov Nikola Rajlić.

V prvi tekmi kvalifikacijske skupine A so vaterpolisti Kreuzlingena v izenačeni tekmi premagali portugalsko Vitorio. Najboljši strelec švicarske ekipe je bil Joel Herzog s štirimi goli, po tri sta dosegla Nemanja Šilj in Robin Pleyer, po enega pa Dominic Mlcoch in Simon Geiser. Za ekipo iz Guimaraesa se je s petimi goli izkazal Pedro Ferreira Sousa, s tremi Salvador Jorge Lopes, po enkrat pa sta v polno zadela Dumitru Sobetchi in William Henning.

V prvem krogu je bil prost domači Fluvial Portuense.