Nekaj oblačnosti Humidity: 70%
18°C

Britanka Jessica Gadirova na EP najboljša v mnogoboju

Britanska telovadka Jessica Gadirova je na evropskem prvenstvu v športni gimnastiki v turški Antalyi osvojila naslov prvakinje v mnogoboju s 55,032 točke. Druga je bila Madžarka Zsofia Kovacs (54,899 točke) točke, tretja pa Italijanka Alice D'Amato (54,500). Slovenk ni bilo v finalu.

Gadirova je bila pred zadnjo rotacijo tretja, po parterju, na katerem je aktualna svetovna prvakinja, pa je osvojila prvo mesto. Britanka je že v sredo osvojila ženski ekipni naslov, danes pa je pri komaj 18 letih osvojila že svojo četrto evropsko krono.

Slovenke Lucija Hribar, Zala Trtnik in Meta Kunaver niso nastopile v finalu 24 najboljših tekmovalk. V kvalifikacijah so zasedle 34., 47. in 90. mesto.

Od sobote so na EP na sporedu finali po orodjih.