Oblačno Humidity: 87%

Darka Jorgića v Dohi premagal prvi nosilec in svetovni prvak

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je izgubil v prvem krogu finalnega turnirja WTT v Dohi. Fan Zhendong, ki je v Katarju tudi prvi nosilec, je zmagal s 3:2 (-7, 7, 7, -17, 8). Kitajec je svetovni prvak, v Tokiu pa je bil leta 2021 srebrn na olimpijskih igrah.

Jorgić, ki je leto 2023 končal na 14. mestu svetovne lestvice ITTF, je na turnirju v dvorani Lusail z nagradnim skladom 340.000 ameriških dolarjev v uvodnem nizu povedel s 7:4 in 9:6. Nato je niz dobil z 11:7. Po izenačenju na 6:6 je z 8:6 in 10:7 v drugem nizi povedel Kitajec in izkoristil prvo priložnost za izenačenje v nizih.

V tretjem je Zhendong, lani je v Durbanu osvojil svetovna naslova med posamezniki in dvojicami, povedel s 5:3 in 7:5. Do konca niza je nato Jorgić dobil le še dve točki. Četrtega je bolje začel Hrastničan in povedel s 3:1, a je bil izid kmalu izenačen na 3:3 in nato še na 6:6. V nadaljevanju je bil Kitajec znova boljši, po 9:7 in 10:8 pa je Jorgić napravil preobrat ter dobil še tri točke v nizu za vodstvo z 11:10.

Po izenačenjih do izida 17:17 je dve točki zaporedoma vendarle zmogel Jorgić in izsili peti, odločilni niz. Zhendong ga je bolje odprl (3:1), a je Jorgić izenačil (3:3) in nato povedel s 7:5. Sledile so tri točke v nizu Kitajca, ki je nato povedel z 10:8 ter izkoristil prvo žogico za zmago.

Njegov naslednji tekmec v četrtfinalu bo petintridesetletni Nigerijec Quadri Aruna. Šestnajsti igralec svetovne lestvice je v svoji prvi partiji turnirja s 3:2 v nizih premagal Brazilca Huga Calderana.

Šestnajst najboljših igralcev nastopa v katarski prestolnici, nihče iz prve šestnajsterice svetovne lestvice ni odpovedal nastopa. Vseh 16 bo nato od 8. do 13. januarja v Dohi nato nastopilo na prvem turnirju WTT Star Contender leta 2024.

Jorgić je v Dohi edini slovenski igralec, medtem ko bosta Deni Kožul in Peter Hribar svojo pot na turnirjih WTT začela v ZDA, kjer bosta nastopila na turnirju Feeder Corpus Christi.