Oblačno Humidity: 79%

Fidži in Francija na OI v finalu ragbija

Dvakratni branilec olimpijskega naslova Fidži se bo v finalu moškega olimpijskega turnirja v ragbiju sedmih pomeril s Francijo, potem ko je v polfinalu premagal Avstralijo z 29:7. Pred tem je Francija ugnala Južnoafriško republiko z 19:5. Finale bo nocoj ob 19.45.

Po uvodnih sedmih minutah brez točk so Južnoafričani povedli na začetku druge tretjine prek Tristana Leydsa. Francija se je vrnila, Rayan Rebbadj je dosegel zadetka, preden je Jordan Sepho zaključil delo gostiteljev OI v tretjem poskusu in požel bučen aplavz razprodanega stadiona.

Avstralija je prevzela vodstvo na tekmi s Fidžijem s poskusom Bena Dowlinga, ki ga je v zadetek spremenil Dietrich Roache. Toda Fidži je odgovoril s štirimi uspešnimi poskusi Jojija Nasove, Iosefa Baleiwairikija, Kaminielija Rasakuja in Selesitina Ravutaumade, uspešen je bil še Waisea Nacuqu.